انرژی

ازسرگیری فعالیت یکی از مهم‌ترین شریان‌های نفت جهان

سیستم خط لوله فورتیز دریای شمال که یکی از مهم‌ترین مجراهای نفت‌خام جهان است، پس از اینکه اوایل دسامبر به دلیل کشف یک نشتی تعطیل شد، فعالیتش را به طور کامل ازسرگرفت.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، شرکت اینوس که اپراتور این خط لوله است تایید کرد سیستم خط لوله فورتیز کاملا عملیاتی شده است. همه محدودیت‌ها برای جریان نفت و گاز از سکوهای تغذیه کننده این سیستم خط لوله به طور کامل رفع شده و همه سکوها در حال حاضر فعال هستند.

این شرکت همچنین اعلام کرد وضعیت اضطراری که ۱۳ دسامبر اعلام شده بود، لغو شده است و بارگیری نفت خام از پایانه “هوند پوینت” در اسکاتلند از هفته جاری ازسرگرفته می‌شود. وضعیت اضطراری، یک تدبیر حقوقی است که از عرضه کنندگان زمانی که نمی‌توانند به دلایلی که خارج از کنترل آنهاست به تعهدات قراردادی خود به طور کامل عمل کنند، حمایت می‌کند.

تکمیل کار تعمیرات و بازگشایی این سیستم خط لوله به معنای آن است که این شبکه می‌تواند در سال نوی میلادی فعالیت‌هایش را به طور عادی ازسربگیرد. بیش از ۸۰ میدان سیستم خط لوله فورتیز را تغذیه می‌کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، شرکت اینوس که این سیستم را که ظرفیت انتقال ۴۵۰ هزار بشکه در روز را دارد، اوایل سال ۲۰۱۷ از شرکت BP خریداری کرد.

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
105327
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *