بانکبانک و بیمه

خط اعتباری بانک توسعه صادرات و"بانک تجارت وتوسعه اکو"برقرارشد

قرارداد خط اعتباری کوتاه مدت دومنظوره بین “بانک تجارت و توسعه اکو” و بانک توسعه صادرات ایران با هدف تخصیص ۲۵ میلیون یورو به اگزیم بانک ایران منعقد شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات ایران به نقل از اداره تأمین مالی و سرمایه‌گذاری بین‌الملل این بانک، قرارداد یاد شده اخیرا در راستای برای تامین مالی صادرات و واردات کالا و جذب منابع مالی خارجی منعقد و اجرایی شده است. برای استفاد از تسهیلات قرارداد مذکور، محدودیتی در خصوص کشور هدف صادراتی وجود ندارد و تامین مالی صادرات به همه کشورها از محل خط اعتباری مذکور امکان پذیر است.

همچنین این اعتبارات جهت تأمین مالی واردات کالا و خدمات مرتبط از کشورهای عضو اکو (ترکیه، افغانستان، آذربایجان، قرقیزستان، قزاقستان، پاکستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان) قابل استفاده است.

دوره بازپرداخت تسهیلات فوق الذکر حداکثر ۱۲ ماه از پرداخت و نرخ سود آن با توافق بین دو بانک مورد به مورد مشخص خواهد شد. بر اساس سیاستهای بانک مرکزی جمهوری اسلامی، استفاده از تسهیلات فوق برای صادرات همه کالاهای امکان پذیر است ولی استفاده از این تسهیلات جهت تأمین مالی واردات، صرفاً برای واردات کالاهای اساسی، ضروری، دارو و تجهیزات پزشکی (حداکثر با دوره بازپرداخت ۱۸۰ روز) و یا مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی (حداکثر با دوره بازپرداخت ۳۶۰ روز)، منحصراً به مقصد سرزمین اصلی و مشروط به اخذ تأییدیه از وزارتخانه مربوطه امکان‌پذیر است.

استفاده از تسهیلات خط اعتباری اکو به گشایش اعتبار اسنادی محدود نشده و قراردادهای تجاری با سایر ابزارهای پرداخت نیز قابل تامین مالی از محل تسهیلات مذکور خواهد بود. متقاضیان استفاده از تسهیلات خط اعتباری اکو می‌توانند به شعب بانک توسعه صادرات ایران و یا به اداره تامین مالی و سرمایه گذاری بین الملل این بانک مراجعه نمایند.

  کد خبر
108738
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن