بانکبانک و بیمه

اعلام جدیدترین آمار تراکنش‌های الکترونیکی

شرکت شاپرک جدیدترین آمار تراکنش های موفق و ناموفق الکترونیکی را اعلام کرد.

به‌گزارش آرمان اقتصادی (ECOIDEAL)،بر اساس آمار شاپرک در دی‌ماه سال ۹۵ سهم تراکنش‌های موفق ۹۰,۷۴ از کل تراکنش‌های شاپرکی شبکه بانکی است که معادل ۱ میلیارد و ۸۹ میلیون و ۱۹۱ هزار و ۳۲۰ تراکنش موفق بوده است و تراکنش‌های ناموفق با سهم ۹.۲۶ درصدی معادل ۱۱۱ میلیون و ۱۵۳ هزار و ۸۷۳ بوده است.
پایگاه خبری آرمان اقتصادی 1487681813_922_1 اعلام جدیدترین آمار تراکنش‌های الکترونیکی
 در حال حاضر در شبکه پرداخت الکترونیک کارتی خطاها در تراکنش‌های ناموفق به ۵ گروه خطای صادرکنندگی، خطای پذیرندگی، خطای شاپرکی، خطای کاربری و خطای کسب‌وکار طبقه‌بندی می‌شوند.
بر این اساس در دی‌ماه ۹۵ خطای صادرکنندگی در تراکنش‌های ناموفق با رشد بی‌سابقه ۹۰ درصدی نسبت به ماه گذشته مواجه شده درصورتی‌که خطای کاربری با کاهش ۹,۱ درصدی را پشت سر گذاشته است . همچنین خطای شاپرکی نیز با کاهش ۲۳ درصدی نسبت به ماه مواجه شده ضمن اینکه  تراکنش‌های ناموفق در کل تنها ۰.۴۴ درصد کاهش داشته است.
پایگاه خبری آرمان اقتصادی 1487681814_275_2 اعلام جدیدترین آمار تراکنش‌های الکترونیکی
همچنین بر اساس آمار سهم انواع خطاها از کل تراکنش‌های موفق بیانگر این است که خطای کاربری با سهم ۸۱,۲۴ درصدی هنوز در صدر جدول قرار دارد و جایگاه دوم به خطای های صادرکنندگی با سهم ۱۶.۲۴ درصدی تعلق دارد و خطای شاپرکی با سهم ۰.۲۲ درصدی کمترین میزان خطا در کل تراکنش‌های ناموفق را به خود اختصاص داده است.
پایگاه خبری آرمان اقتصادی 1487681814_949_3 اعلام جدیدترین آمار تراکنش‌های الکترونیکی
همچنین بر اساس شاخص میزان تراکنش ناتمام رخ‌داده در شبکه الکترونیک پرداخت‌کارتی بیانگر افزایش ۲,۸۰ درصدی تعداد تراکنش‌های ناتمام در دی‌ماه به نسبت ماه گذشته دارد و تعداد کل تراکنش‌ها نیز ۱.۹۱ درصد افزایش داشته است.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 4 اعلام جدیدترین آمار تراکنش‌های الکترونیکی  کد خبر
17353
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *