بانک و بیمهطلا و ارز

افزایش قیمت دلار کانادا در برابر همتای آمریکایی با وجود تهدیدهای ترامپ

علی رغم تشدید تنش‌ها بین کانادا و آمریکا و اعمال تعرفه وارداتی بر کالاهای کانادایی از جانب دونالد ترامپ- رئیس جمهور آمریکا- دلار کانادا پس از افتی اولیه، خود را باز یافته است.

به گزارش اسپوتنیک، در اواسط ماه گذشته به دلیل تنش‌های تجاری بین کانادا و آمریکا و آغاز جنگ تجاری که به وضع تعرفه‌های متقابل بر کالاهای وارداتی انجامید، ارزش دلار کانادا در بازارهای جهانی کاهش یافت اما به نظر می رسد با گذشت مدتی از اقدامات ترامپ، دلار کانادا مجددا به مدار صعودی خود بازگشته است.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از ایسنا، پیش از آغاز اعمال تعرفه‌های وارداتی، هر دلار کانادا در پنجم ژوئن ماه گذشته به ۰.۷۶ دلار آمریکا رسیده بود که بالاترین سطح ۳ هفته اخیر خود محسوب می‌شد. این نرخ در چهاردهم ژوئن به ۰.۷۷ دلار نیز افزایش پیدا کرد اما پس از اعمال تعرفه‌ها توسط دولت ترامپ، دلار کانادا نتوانست به روند صعودی خود ادامه دهد و تا ۰.۷۴ دلار آمریکا نیز پایین آمد.

با این حال به نظر می‌رسد دلار کانادا مجددا به روند صعودی خود برگشته است و از بیست و هشتم ژوئن که ارزش دلار کانادا به ۰.۷۵ دلار آمریکا رسید، روند افزایشی دلار کانادا ادامه داشته است.

از زمان اعمال مالیات ۲۵ درصدی بر واردات فولاد و ۱۰ درصدی بر واردات آلومینیوم کانادا از جانب آمریکا، روابط دو کشور دچار تنش شده است. با این حال اتاوا نیز بیکار ننشسته است و مالیات‌هایی بین ۱۰ تا ۲۰ درصد بر طیف وسیعی از کالاهای وارداتی آمریکایی وضع کرده است.

تا پایان معاملات هفته، هر دلار کانادا به ازای ۰.۷۶ دلار آمریکا مبادله شده است.

منبع

اقتصاد.آنلاین

  کد خبر
178253
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن