صنعتصنعت، معدن، تجارتمعدن

مديرعامل سازمان مدیریت صنعتی اعلام کرد:

راه‌اندازی رشته MBA صنایع معدنی در سازمان مدیریت صنعتی

مديرعامل سازمان مدیریت صنعتی از راه‌اندازی رشته MBA صنايع معدني در سازمان مديريت صنعتي خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از روابط عمومی سازمان مدیریت صنعتی، دكتر ابوالفضل كياني بختياري هدف از راه‌اندازی این رشته را قطع وابستگي به درآمدهاي نفتي و شكل‌گيري اقتصادي متكي بر توان داخلي و مقاومت در برابر هر گونه آسيب دروني يا بيروني و حركت به سوي توسعه ساير منابع راهبردي و مادر كشور از جمله بخش معدن دانست.

براساس آمارها، ايران با در اختيار داشتن ۶۸ نوع ماده معدني، ۳۷ ميليارد تن ذخيره قطعي و ۵۷ ميليارد تن ذخاير احتمالي و وجود بيش از ۵۰۰۰ معدن فعال، زمينه اشتغال ۱۱۴ هزار نفر را بصورت مستقيم در مناطق محروم در سراسر كشور فراهم نموده است.

سازمان مديريت صنعتي با درك اهميت نقش صنايع معدني در توسعه اقتصادي ايران؛ براي اولين بار در كشور اقدام به طراحي رشته MBA – صنايع معدني نموده است تا از اين طريق مديران ارشد ؛ مديران مياني و كارشناسان متولي اين حوزه را در معرض آخرين ابزارها و دست آوردهای مدیریتی قرار دهد و زمينه ساز تحقق توسعه استراتژيك اين بخش از اقتصاد گردد .

مدت زمان اين دوره برابر ۱٫۵ سال و معادل ۳ ترم مي باشد. در طول دوره ۳۰ واحد ( ۲۶ واحد نظري + ۴ واحد پروژه پاياني و روش تحقيق) ارائه مي گردد كه معادل ۴۸۰ساعت آموزشي مي‌باشد. شايان ذكر است اجراي اين دوره بصورت يك روز كامل در هفته خواهد بود.

  کد خبر
179860
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *