امور زیربناییراه و ساختمان

آغاز عملیات اجرایی چهار خطه کردن محور رشت- جیرده

استاندار گیلان از آغاز عملیات اجرایی چهار خطه کردن محور رشت- جیرده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، از رشت، مصطفی سالاری در نشست بررسی روند احداث راه آهن قزوین- رشت با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور که ظهر امروز  در محل ایستگاه راه آهن در فلکده رشت برگزار شد، به مسیر پرتردد و پرحادثه رشت به جیرده اشاره و خاطرنشان کرد: توافقنامه ۲۰ میلیارد تومانی به منظور تسهیل در تردد و کاهش حوادث پروژه چهار خطه کردن مسیر رشت به جیرده که ۹ کیلومتر است بین استانداری و شرکت توسعه زیرساخت امروز به امضاء رسیده است.

استاندار گیلان افزود: در این توافقنامه ۱۰ میلیارد تومان از اعتبارات استانی و ۱۰ میلیارد تومان از طریق منابع شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور تأمین می‌شود.

وی گفت: همزمان با شروع عملیات اجرایی چهار خطه کردن محور رشت- جیرده از سهم استان گیلان ۲ میلیارد تومان پرداخت شد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه با اتمام پروژه راه آهن قزوین- رشت،‌روحانی به گیلان سفر می‌کند، افزود: در سفر استانی رئیس‌جمهور به گیلان علاوه بر بهره‌برداری از پروژه راه آهن، پروژه‌هایی همچون بیمارستان‌ها، راه‌ها و دیگر پروژه‌هایی که قابل بهره‌برداری است، افتتاح می‌شود.

وی با قدردانی از پیگیری‌های نوبخت و مجموعه وزارت راه و شهرسازی در روند احداث پروژه راه آهن اظهار داشت: در نشست اخیر مدیران کشوری و استانی در سازمان برنامه و بودجه نوبخت وعده‌ تزریق ۴۸ میلیارد تومانی به پروژه راه آهن را داده‌ بود که در هفته اخیر محقق شد.

سالاری به ایجاد مرکز نمایشگاهی تولید و عرضه سازه‌های چوبی در مجاورت ایستگاه راه آهن در فلکده اشاره و خاطرنشان کرد: این مرکز به واسطه استفاده از زیرساخت‌های موجود در این نقطه انتخاب شده و با افتتاح راه آهن از بُعد تجاری در آینده مرکز تولید و عرضه سازه‌های چوبی در سراسر کشور خواهد بود.

در این نشست معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور با تقدیر از حمایت‌های معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه و پیگیری‌های استاندار گیلان درخصوص تسریع در روند احداث راه آهن قزوین- رشت گفت: راه آهن قزوین- رشت به واسطه قرار گرفتن در مسیر اتصال کریدور شمال- جنوب در حوزه حمل و نقل ملی و بین‌المللی از اهمیت خاصی برخوردار است.

خیراله خادمی به سرعت گرفتن احداث راه آهن قزوین- رشت باتوجه به تزریق نقدینگی به این پروژه در هفته اخیر اشاره و خاطرنشان کرد: از هر ظرفیتی برای تسریع در بهره‌برداری این پروژه در آینده‌ای نزدیک استفاده می‌کنیم.

منبع

ایلنا

  کد خبر
181856
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *