بانکبانک و بیمه

۳ وام ۱۸۷ میلیاردی بانک کارآفرین به یک گروه در یک روز +سند


یکی از موضوعاتی که همواره مورد توجه رسانه ها و افکار عمومی بوده، نحوه اعطای تسهیلات کلان به شرکت ها و اشخاص حقیقی است چراکه همواره این ابهام مطرح بوده که شاید در این روش و نوع اعطای این وام ها، با تسهیلاتی که به عامه مردم داده می شود، تفاوت های محسوسی وجود دارد.

به‌گزارش آرمان اقتصادی (armaneghtesadi.com)، البته برخی از این ابهامات نیز به واقعیت تبدیل شده همچنان که در قضیه بانک سرمایه، مشخص شد وام های کلانی بدون دریافت تضامین و وثایق لازم، به برخی افراد داده شده است که اکنون با قاطعیت دستگاه قضا، این موضوع در حال رسیدگی است.

اما بررسی های جدید صبحانه مربوط به لیست تسهیلات اعطا شده توسط بانک کارآفرین است. در این فهرست، نام های مختلفی به چشم می خورد که یکی از آنها "گروه شرکت های آقای ساعتچی" اعلام شده و شامل شرکت هایی چون بازرگانی ایران، ایران ضبط و سان الکتریک شهیر است.
 
پایگاه خبری آرمان اقتصادی 209345_120 ۳ وام ۱۸۷ میلیاردی بانک کارآفرین به یک گروه در یک روز +سند
 
در این جدول که مربوط به جدیدترین صورت های مالی بانک کارآفرین است، بیان شده که مجموعا ۳ نوع تسهیلات به گروه شرکت های آقای ساعتچی اعطا شده که تمامی آنها در یک روز یعنی ۱۶ آبان سال ۱۳۹۵ است و جمع آنها، بالغ بر ۱۷۸ میلیارد تومان می شود. درست است که تسهیلات مذکور مربوط به روزها و ماههای اخیر نیست اما بیان جزییات آن، می تواند باعث شود ابهامات مربوط به این موضوع، سریعتر و بهتر رفع شود.
اگرچه شرکت های مذکور، جزء کمپانی های معتبر ایرانی محسوب می شوند اما در بخش دیگری از این جدول بیان شده است که مصوبه هیات مدیره برای پرداخت تسهیلات مذکور، در مهرماه و دی ماه سال ۹۲ بوده و بعد از گذشت ۳ سال، در یک روز این ۳ وام با مبالغ قابل توجه به شرکت های مذکور اعطا شده است.
اگرچه ساعتچی نامی شناخته شده در بازار طلا و جواهر تهران است که سابقه فعالیت آن به حدود یک قرن می رسد، اما مشخص نیست مدیریت کلان ۳ شرکت مذکور، از همان خانواده مشهور ساعتچی هستند یا تنها یک همنامی ساده است.
منبع:صبحانه

 

  کد خبر
191610
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *