بانکبانک و بیمه

ادامه روند اجرای پروژه های صادراتی از سه مسیر

مدیر امور بین‌الملل بانک توسعه صادرات مطرح کرد: اگزیم بانک ایران با توجه به تحولات اخیر برادامه روند اجرای پروژه های صادراتی در دست اجرای خود تمرکز دارد و در این زمینه سه کانال مشخص را تعریف کرده است

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، مدیر امور بین الملل بانک توسعه صادرات در گفتگو با پایگاه خبری اگزیم نیوز در خصوص فعالیت های بانک توسعه صادرات در شرایط فعلی و با توجه به شرایط متفاوت آینده گفت: بانک توسعه صادرات ایران، با توجه به تحولات اخیر بر ادامه روند پروژه های صادراتی در دست اجرای خود تمرکز دارد.

حمیدرضا معبودی خاطر نشان کرد: در همین راستا با مدیریت منابع ارزی و حفظ آنها در حسابهای مطمئن، بانک در تلاش است تا روند اعطای خدماتی چون اعتبارات اسنادی و تسهیلات جهت واردات تجهیزات مورد نیاز کارخانجات صادرات محور کشور را بدون اشکال ادامه دهد.

معبودی افزود: بانک توسعه صادرات در خصوص مدیریت منابع ارزی خود با چند گروه وارد مذاکره شده است، گروه اول بانک های بین المللی که پرداخت کننده وجوه به سازندگان بزرگ تجهیزات مورد نیاز کارخانجات هستند را شامل می شود که خوشبختانه موافقت اولیه خود را با ادامه پرداخت ها اعلام کرده اند.

مدیر امور بین الملل بانک توسعه صادرات بیان داشت: در ادامه تلاش برای عدم توقف پروژه های تولیدی و صادراتی کشور، طی مذاکره با صاحبان شرکت های تولید کننده تجهیزات بناست این شرکت ها مطابق با تعهدات گذشته کماکان به همکاری خود با ایران ادامه داده و تجهیزات مورد نیاز خطوط تولید را به کشور ارسال کنند.

حمیدرضا معبودی به مذاکرات بانک توسعه صادرات با صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی در رابطه با هماهنگی لازم برای انتقال وجوه به بانک های هدف علاقه مند به همکاری اشاره کرد و گفت: بانک توسعه صادرات تلاش می کند همه ظرفیت ها، راهکارها و شیوه های امکان پذیر را برای جلوگیری از توقف روند ارائه خدمات به فعالین اقتصادی به کار ببندد.

وی با تاکید بر اینکه هدف اول بانک اجرای پروژه های صادراتی در داخل کشور است، گفت: خوشبختانه با وجود مشکلات موجود، بانک توسعه صادرات با پیگیری این هدف توانسته است مانع معطلی پروژه هایی چون فولاد، پتروشیمی و پروژه های ساخت و توسعه بنادر شود.

معبودی به مساله جا به جایی وجوه صادراتی اشاره کرد و گفت: بسیاری از صادرکنندگان برای حل مشکل جا به جایی وجوه صادراتی خود به بانک توسعه صادرات مراجعه می کنند که از طریق شرکت صرافی بانک، ارزهای صادراتی فعالان اقتصادی خریداری شده و در ادامه به چرخه واردات تخصیص داده می شود؛ در واقع از این مسیر چرخه تجاری کشور را از طریق فعالیت صرافی در سامانه های نیما و سنا مدیریت می شود.

  کد خبر
200881
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن