بانک پارسیان
ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

وزیر ارتباطات: ۹۵ درصد روستاهای سیستان و بلوچستان تلفن ندارند

وزیر ارتباطات و ‌فناوری اطلاعات گفت: ۹۵ درصد از ۵۰۰۰ روستای سیستان و بلوچستان ارتباط کامل مخابراتی نظیر تلفن ثابت، همراه و اینترنت ندارند و این وضعیت غیر قابل قبول است.

به گزارش آرمان اقتصادی، محمدجواد آذری جهرمی در نشست شورای اداری و معتمدان شهرستان چابهار افزود: تا پایان سالجاری این پنج درصد ارتباط به ۲۵ درصد می رسد و برای ۱۴ درصد مناطق فاقد ارتباط سیستان و بلوچستان نیز اقدامات لازم انجام خواهد شد تا حداقل یک ارتباط داشته باشند.

جهرمی با اشاره به اینکه در سیستان و بلوچستان ۵۰۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار وجود دارد که ۹۵ درصد از آنها از ارتباط کامل مخابراتی نظیر تلفن، همراه و اینترنت محروم هستند خاطرنشان کرد: از مجموع روستاهایی که ارتباط مخابراتی دارند ۳۴ درصد ۲ سرویسه، ۵۸ درصد تک سرویسه و ۱۴درصد هیچ گونه راه ارتباطی ندارند.

وزیر ارتباطات بیان کرد: استان سیستان و بلوچستان منطقه ای است که به دلیل پراکندگی از بسیاری از امکانات بی بهره است و باید برای سرمایه گذاری در این استان شرایط فراهم شود که در حال حاضر دولت بیش از ۴۵۰ میلیارد تومان و بخش خصوصی ۱۳۲ میلیارد تومان در بحث ارتباطات در این استان سرمایه گذاری انجام داده اند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه توسعه فیبرنوری زمینی یکی از نیازهای سیستان و بلوچستان است تصریح کرد: در سیستان و بلوچستان بیش از ۴۷۰۰ کیلومتر جاده داریم که ۱۴۰۰ کیلومترآن فاقد پوشش ارتباطی است.جای تاسف است که جاده های سیستان و بلوچستان فاقد ارتباط باشند و نتوان حوادث از جمله تصادفات را اعلام کرد.

وزیر ارتباطات اظهار کرد: ۷۵۰ کیلومتر فیبر نوری در سال جاری در سیستان و بلوچستان کار شده است همچنین حدود ۳۳۰ دکل مخابراتی در این استان نوسازی و یا جدید ساخته شده تا پوشش خدمات افزایش پیدا کند. تا ۱۰ روز آینده نیز مشکل اینترنت مرز ریمدان چابهار رفع می‌شود تا شاهد تحول در این منطقه باشیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در بخش زیرساخت های مخابراتی، خرابی ها در سیستان و بلوچستان بالاست که باید تدابیر ویژه‌ای در این زمینه اندیشیده شود.

وی تصریح کرد: به طور هفتگی مسائل و مشکلات سیستان و بلوچستان را پیگیری خواهیم کرد .

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مردم سیستان و بلوچستان با ریزگردها، تغییر اقلیم، توفان ها، گرد و خاک مواجه و در رنج و مصیبت هستند که نیاز است مسئولان همراهی بیشتری با این مردم داشته باشند.
انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
202182
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *