انرژی

هیچ کمبودی در تامین روغن موتور وجود ندارد

مدیرعامل تعاونی تولیدکنندگان روغن موتور و روانکارها گفت: در حال حاضر هیچ کمبودی برای تولید و تامین روغن موتور در کشور وجود ندارد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،  امین خراسانی در برنامه «کالای ایرانی» رادیو اقتصاد افزود: این کالا به میزان کافی توسط کارخانجات داخلی در حال تولید است.

وی همچنین اظهارداشت: روغن های تولیدداخلی از کیفیت بالا و در عین حال منطبق بر استاندارد های روز دنیا تولید و به بازار مصرف عرضه می شوند.

مدیرعامل تعاونی تولیدکنندگان روغن موتور و روانکارها گفت: روغن موتور به دو دسته بزرگ شامل دیزلی و بنزینی تقسیم می شود.

وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه روغن موتور از ترکیب روغن های پایه و افزودنی ها بدست می آید، افزود: روغن های پایه به تنهایی توانایی محافظت از قطعات موتور و انجام عملیات در موتور را ندارند بلکه بایستی مواد افزودنی به این روغن ها اضافه شود.

خراسانی تصریح کرد: مواد افزودنی به روغن پایه سبب بهبود عملکرد موتور می شود.

وی گفت: پاک کننده ها، معلق کننده ها، موادضدزنگ، موادضد سایش، مواد ضدفرسایش موتور، مواد ضد کف، مواد خنک کننده و غیره از جمله مهمترین مواد افزودنی هستند که به روغن های موتور افزوده می شود.

مدیرعامل تعاونی تولیدکنندگان روغن موتور و روانکارها افزود: سطح کیفی روغن موتور با استاندارد های متفاوتی بیان می شود که این استاندارد ها عبارتند از استاندارد آمریکایی انیستیتو نفت آمریکا API، استاندارد اروپایی ACEA، استاندارد ژاپنی JASO و استاندارد روسی GOST و AAE است.

وی در ادامه یادآورشد: تولید روغن موتور در ایران مبتنی بر استاندارد API است.

برنامه «کالای ایرانی» کاری از گروه صنعت و بازرگانی شبکه تخصصی رادیو اقتصاد است که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۱۰ صبح به مدت ۶۰ دقیقه به تهیه کنندگی « الهام مصطفوی، حمیده سلطانی » با هدف معرفی، ترویج، و تبلیغ کالای ایرانی، تولید داخلی و حمایت ازتولید کنندگان داخلی و مقابله با مصرف بی رویه کالای خارجی بر روی موج اف ام ردیف ۹۸ قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

 

  کد خبر
210372
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن