بانک پارسیان
صنعت، معدن، تجارتمعدن

افزایش ۵ درصدی تولید معادن مس جهان

میزان تولید معادن مس شرکت های جهان طی ۶ ماهه نخست سال ۲۰۱۸ میلادی، ۵ درصد افزایش یافت. در همین حال قیمت فلز سرخ در ماه های اخیر رو به کاهش بوده است.

به گزارش آرمان اقتصادی از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، براساس جدیدترین گزارش گروه مطالعات بین المللی مس (ICSG)، تولیدکنندگان معادن مس جهان از ابتدای ماه ژانویه تا ژوئن ۲۰۱۸، ۱۰ میلیون و ۱۲ هزار تن ماده معدنی تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی، ۹ میلیون و ۵۲۶ هزار تن بود.

از این میزان، ۵ میلیون و ۴۶۱ هزار تن مربوط به قاره «آمریکا»، ۲ میلیون و ۸۳ هزار و ۷۰۰ تن «آسیا»، یک میلیون و ۲۷ هزار و ۷۰۰ تن «آفریقا»، ۹۱۳ هزار و ۴۰۰ تن «اروپا» و ۵۲۶ هزار و ۲۰۰ تن مربوط به «اقیانوسیه» بوده است.

تولیدکنندگان جهانی مس طی ۶ ماهه نخست سال جاری میلادی، ۱۱ میلیون و ۷۱۱ هزار تن مس تصفیه شده تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی، ۱۱ میلیون و ۵۰۱ هزار تن بود که نشان دهنده افزایش ۲ درصدی است.

در همین مدت، ظرفیت معادن مس جهان به ۱۲ میلیون و ۲۷۰ هزار تن رسید که نسبت به مدت مشابه سال ۲۰۱۷ میلادی (۱۲ میلیون و ۳۶ هزار تن)، حاکی از رشد ۲ درصدی است.

قیمت جهانی مس

بنا به این گزارش، قیمت جهانی مس طی ماه های اخیر با کاهش مواجه شده، به طوری که قیمت این فلز از حدود ۶۸۸۰ دلار بر تن در ماه آوریل به حدود ۶۳۴۵ دلار در تن طی ماه جاری میلادی (سپتامبر) رسیده است.

  کد خبر
210523
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *