بانک پارسیان
اقتصاد کلان

یارانه دریافتی هر ایرانی به ۴.۱۸۶.۰۰۰تومان رسید

یارانه نقدی پرداختی به هر ایرانی با پرداخت نود و دومین مرحله یارانه نقدی یعنی مهر ماه سال جاری به ۴ میلیون و ۱۴۸ هزار تومان رسید.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، با واریز یارانه نقدی مهر ماه، حجم یارانه ردیافتی هر ایرانی با احتساب ماهی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به ۴ میلیون و ۱۴۸ هزار تومان رسید .

بر این اساس پرداخت یارانه نقدی از آذرماه سال ۱۳۸۹ کلید خورد و مقرر بود این برنامه در ۶۰ ماه اجرایی شود. با این حساب بر پایه قانون در حال حاضر تعداد یارانه های پرداختی ۳۲ ماه بیش از پیش بینی اولیه است .

پایگاه خبری آرمان اقتصادی  یارانه دریافتی هر ایرانی به ۴.۱۸۶.۰۰۰تومان رسید  نقدینگی - پول" src="https://images.khabaronline.ir//images/2018/9/18-9-10-83454937138631882790.jpg" alt="نقدینگی - پول" width="100%" />

در قالب برنامه ششم توسعه پیش بینی شده است تا سال ۱۴۰۰ پرداخت یارانه نقدی همچنان تداوم داشته باشد .
هر چند در موج تورمی کنونی میزان یارانه پرداختی مشکل خاصی را از خانوارهای ایرانی رفع نمی کند اما با این حال هنوز نسبت به حذف آن مقاومت اجتماعی وجود دارد .
یارانه نقدی با هدف رقابتی کردن اقتصاد ایران و ایجاد رقابت در اقتصاد و حذف یارانه اجرایی شد اما در عمل نتوانست به اهداف خود در این حوزه دست یابد.
یارانه در دو انتخابات گذشته ریاست جمهوری محل رقابت کاندیداهای ریاست جمهوری بود این در حالی است که آثار زیان بار پرداخت یارانه نقدی با شیوه کنونی بیش از پیش آشکار شده است.

 

 

منبع
خبرآنلاین
  کد خبر
222831
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *