بانک پارسیان
بورسبورس کالا

لزوم‌ عرضه همه جانبه محصولات پتروشیمی ها در بورس کالا

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی در نخستین همایش تعاون، اقتصاد مقاومتی، صنایع پتروشیمی بر لزوم رعایت کف عرضه های تعیین شده در بورس کالا توسط پتروشیمی ها تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، احمد مهدوی ابهری، با اشاره به بروز التهاب در بازار پتروشیمی بطری در سال جاری و اقدامات انجام شده برای بهبود شرایط به تسنیم، گفت: در سال گذشته حدود ۲۰ درصد صادرات پت بطری صورت گرفت که در سال جاری برای کاهش التهاب در بازار میزان صادرات به صفر رسید.

وی افزود: در بازار محصولات پتروشیمی در حالی به دلیل نوسانات ارزی، التهاباتی بروز کرد و تقاضا افزایش یافت، اما اگر کف عرضه ها در بورس رعایت شده و عرضه ها به تولیدکنندگان واقعی برسد، در بازار هیچ کمبودی نخواهیم داشت و واحدهای تولیدی سرپا خواهند ماند.

وی با بیان اینکه ما همواره موافق بورس کالا و تقویت عرضه در این بستر هستیم، تاکید کرد: بستر معاملاتی بورس بازار بسیار خوبی را برای محصولات مختلف از جمله پتروشیمی ها فراهم کرده است؛ بورس کالا بازار مدرنی است که باید از ابزارهای مالی موجود در آن استفاده کرد.

مهدوی ابهری ضمن تاکید بر اینکه بورس کالا بازاری شفاف برای انجام معاملات است، از حمایت انجمن صنفی کارفرمایان صنعت پتروشیمی از مکانیسم های معاملاتی بورس سخن گفت و اظهار داشت: ما بورس کالا را قبول داریم و معتقدیم بورس باید بستری برای جذب مشتریان و فعالان صنعت باشد تا محصولات مختلف تولیدی صنعت پتروشیمی در این بازار شفاف مورد معامله قرار گیرند.

 

منبع
SENA
  کد خبر
222850
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *