بورسفرابورس

ارزش مبادلات فرابورس به ۷ هزار میلیارد ریال رسید

دادوستدهای صورت‌گرفته در بازارهای نه‌گانه فرابورس ایران در روز میانی هفته جاری به تغییر مالکیت بیش از ۹۷۳ میلیون ورقه بهادار به ارزش نزدیک به ۶ هزار و ۹۲۳ میلیارد ریال منجر شد که حاکی از افزایش حجم و ارزش مبادلات فرابورس نسبت به روز گذشته است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، رصد مبادلات بازار سهام در سی‌ام مهرماه نشان می‌دهد که معامله‌گران سهام در بازار اول ۱۵۷ میلیون سهم به ارزش ۶۵۶ میلیارد ریال را دست به دست کرده‌ و در بازار دوم نیز به خریدوفروش ۳۳۹ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۵۶۷ میلیارد ریال اقدام کرده‌اند.

دادوستد سهام در سه تابلو معاملاتی بازار پایه نیز به نقل‌وانتقال ۴۵۴ میلیون سهم انجامید که ارزش این مبادلات بر ۹۸۹ میلیارد ریال بالغ شد.

نگاهی به معاملات اوراق از جمله اوراق بدهی شامل اسناد خزانه اسلامی، اوراق مشارکت، اوراق اجاره، اوراق مرابحه و …، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله و همچنین اوراق تسهیلات مسکن نشانگر آن است که طی روز جاری در مجموع ۲۳ میلیون ورقه بهادار به ارزش افزون بر ۳ هزار و ۷۱۱ میلیارد ریال در بازار ابزارهای نوین مالی مبادله شده است.

اخزا۷۰۹ آخر این هفته عرضه می‌شود

روز چهارشنبه دوم آبان ماه تعداد ۲۳ میلیون ورقه اسناد خزانه اسلامی در نماد «اخزا۷۰۹» در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس عرضه می‌شود.

این اوراق که در ۱۳ مردادماه سال جاری از سوی وزارت امور اقتصادی و دارایی منتشر شده، دارای مدت دو ساله است و از همین رو در مردادماه سال ۱۳۹۹ سررسید خواهد شد.

ترین‌های فرابورس ی

نماد «داوه» متعلق به شرکت داروسازی آوه سینا که بخشی از سهام آن به تازگی عرضه اولیه شده است علاوه بر آنکه برترین تقاضا را در روز جاری به خود اختصاص داد با ۴.۹ درصد رشد قیمتی، بیشترین افزایش قیمت را در میان نمادهای فرابورس ی تجربه کرد.

در سمت مقابل نماد گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی «سمگا» در صدر جدول بیشترین کاهش قیمت قرار گرفت.

نگاهی به جدول تاثیر در شاخص نیز نشان می‌دهد که نماد «مارون» حدود ۸ واحد اثر منفی بر شاخص کل فرابورس گذاشته اما در سمت مقابل نماد «میدکو» با حمایت ۱۰ واحدی از آیفکس مانع از افت بیشتر آن شده است تا در نهایت این نماگر با کاهش ۸ واحدی در ارتفاع دو هزار و ۱۰۲ واحدی قرار بگیرد.

 

منبع
SENA
  کد خبر
224574
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *