امور زیربناییتعاون و اشتغال

عرضه بسته حمایت غذایی دولت از ۲هفته دیگر

سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: بسته حمایتی غذایی برای قشرهایی که درآمد آنها زیر سه میلیون تومان است از دو هفته آینده اجرایی می شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، «انوشیروان محسنی بندپی»  در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران افزود: اکنون جزئیات و کلیات مرحله اول بسته حمایت غذایی برای اقشار کم درآمد و دارای درآمدهای پایین تصویب شده و امروز توسط محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه و محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهوری در شورای اطلاع رسانی دولت اعلام می شود.

وی به قیمت بسته غذایی اشاره ای نکرد و اظهارداشت: همه تلاش و تاکید رییس جمهوری براین است که بسته حمایتی غذایی در دو هفته آینده اجرایی شود.

وی با بیان اینکه هدف از اجرا و جزئیات بسته غذایی مشخص استریال گفت: به طور قطع همه کسانی که درآمد زیر سه میلیون تومان دارند شامل بسته غذایی می شوند؛ اگر کسانی از این موضوع جا بمانند، در اسرع وقت اقدامات لازم برای مشخص شدن توانمندی آنها انجام می شود تا بتوانند از این بسته ها استفاده کنند.
بسته حمایتی غذایی سال ۹۷ برای اقشار کم درآمد با درآمدهای زیر سه میلیون تومان در سه مرحله به ارزش ۶۰۰ هزار تومان است.
ماده ۷۹ قانون برنامه ششم توسعه برای درنظرگرفتن افزایش مستمری نهادهای حمایتی به میزان ۲۰ درصد حداقل دستمزد، معیار عدالت است که براساس آن اکنون یک خانواده یک نفره ۱۶۸ هزار تومان و خانواده پنج نفره ۵۶۰ هزار تومان دریافت می کند و این معیار برای بسته حمایتی غذایی نیز اجرایی می شود.
بر اساس این معیار، شاخص های خانواده یک نفره، دو تا سه نفره، چهار و پنج نفر به بالا درنظرگرفته می شود و ممکن است یک خانواده یک تا دو نفره در مرحله اول ۱۸۰ هزار تومان و خانواده سه تا چهار نفره ۲۱۰ هزار تومان و خانواده پنج نفر به بالا تا ۲۵۰ هزار تومان بسته غذایی دریافت کنند.
دولت ۲ راهکار اقتصادی یکی در معیشت عام داشت که ۱۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون دلار به ۲۵ کالای اساسی مانند نهاده های دامی، دارو، مرغ و گوشت اختصاص داد تا با همان ارز ۴۲۰۰ تومانی تامین شود و راهکار دیگر برای اقشار خاصی است که هزینه های زندگی و فشارهای اقتصادی برای آنان قابل تحمل نیست و برنامه حمایت غذایی مکمل حمایت های عام است.
شاخص های این جمعیت قبلا اعلام شده و مجلس نیز مصوب کرده است؛ کسانی که سه میلیون تومان درآمد به بالا دارند یارانه آنها در یک بررسی حذف می شود و معیار بسته های غذایی نیز همین مساله است که طبق بررسی های انجام شده درآمد سرپرست خانواده برای این منظور به عنوان ملاک درنظرگرفته می شود.
فروشگاه هایی برای دریافت و توزیع بسته های حمایت غذایی در ۱۰ روز نخست ماه جاری تعیین شده اند و سقف این بسته حمایتی نیز ۶۰۰ هزار تومان است.

 

منبع
ایرنا
  کد خبر
225726
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *