صنعتصنعت، معدن، تجارت

پیگیری ایجاد دهکده لجستیک و بندر خشک در جهرم

با ایجاد دهکده لجستیک و بندر خشک در جهرم ظرفیت اقتصادی جدیدی برای فارس ایجاد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی رضایی نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به موقعیت و پتانسیل شهرستان جهرم با راه اندازی دهکده لجستیک و بندر خشک در منطقه ویژه اقتصادی جهرم، توزیع، تخلیه، بارگیری، نگهداری، بازرسی‌های قانونی و خدمات ارزش افزوده برای صادرات، واردات و ترانزیت در این منطقه انجام شود.

وی افزود: در صورت ساخت دهکده لجستیک و بندر خشک، شاهد پیوند حمل و نقل و تجارت همراه با دسترسی به بازار‌های جهانی خواهیم بود که این امر عامل مهمی در رشد اقتصادی و افزایش اشتغال شهرستان جهرم خواهد بود.

رضایی ادامه داد: جلسه‌ای هم با حضور مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی جهرم و مدیر کل مرکز مطالعات لجستیک وزارت راه وشهرسازی کشور در خصوص اخذ مجوز بندر خشک و تبدیل انبار‌های منطقه ویژه وطرح توسعه آن به یک دهکده لجستیک براساس سند آمایش مراکز لجستیک کشور انجام شد.

منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی جهرم، یکی از پنج منطقه‌ی ویژه‌ی مصوب در استان فارس، در زمینی به حدود ۳۴۰ هکتار با گرایش تجاری – صنعتی زیر نظر سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در حال ساخت است

منبع

ایدرو

  کد خبر
226912
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *