اقتصاد کلان

اطلاع رسانی درباره هزینه کرد مالیات ضرورت دارد

معاون پژوهش و امور بین الملل سازمان مالیاتی کشور گفت: اطلاع رسانی درباره هزینه کرد درآمدهای مالیاتی در جامعه یک ضرورت است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، احمد زمانی در گفتگو با رادیو اقتصاد افزود: مالیات پول مردم است بنابراین بصورت شفاف و دقیق باید بدانند در چه مواردی هزینه می شود.

وی ادامه داد: این کار ضمن نقش آفرینی در گردش دقیق و سالم بخش قابل توجهی از منابع اقتصادی که همان مالیات باشد در افزایش انگیزه مردم برای مالیات دهی نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

معاون پژوهش و امور بین الملل سازمان مالیاتی کشور گفت: اگر مردم از هزینه کرد درآمدهای مالیاتی بی اطلاع باشند بی تردید پدیده های مهمی همچون فرار مالیاتی، اجتناب مالیاتی و عدم تمکین مالیاتی درسطح جامعه ایجاد و تا حدی زیادی منابع بالقوه مالیاتی کشور دچا نقصان می شود.

وی ضمن اشاره به اینکه مالیات سالم ترین منبع درآمدی دولت است، افزود: هرچه آگاهی مردم به هزینه کرد درآمدهای مالیاتی بیشتر باشد بدون شک اعتماد به نظام بودجه دولت بیشتر و همینطور تمایل مردم به انجام تعهدات و تکالیف مالیاتی هم بهتر خواهد شد.

برنامه «نود و هشتی ها» کاری از گروه اقتصاد و جامعه به تهیه کنندگی «مهرگان سواد کوهی،مهدی شیار» از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۱۷ به مدت ۹۰ دقیقه با هدف اطلاع رسانی درباره موضوعات اقتصادی با جلب مشارکت و تعامل مخاطبان و ارتقای فرهنگ اقتصادی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و ترویج سبک زندگی اسلامی – ایرانی از رادیو اقتصاد پخش و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

 

  کد خبر
227200
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن