بورسفرابورس

ارزش معاملات فرابورس ایران افزایش یافت

دومین روز از دومین هفته آبان‌ماه در حالی برای بازار فرابورس ایران به پایان رسید که نسبت به روز گذشته شاهد افزایش ارزش معاملات در مقابل افت حجم دادوستدها و شاخص کل بودیم.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از فرابورس ایران، در معاملات یکشنبه ششم آبان‌ماه تعداد ۵۷۱ میلیون ورقه بهادار در بیش از ۷۳ هزار دفعه مبادلاتی به ارزش بیش از چهار هزار و ۱۸۱ میلیارد ریال دست به دست شد که در مقایسه با شنبه حجم معاملات کاهش اما ارزش آن افزایش یافت.

در همین حال شاخص کل فرابورس نیز معاملات روز جاری را با افت ۴ واحدی خاتمه داد که در نتیجه آن آیفکس در پله ۲۰۱۳ واحدی قرار گرفت.

امروز دو نماد از گروه‌ فلزات اساسی بیشترین تاثیر مثبت و منفی را بر شاخص فرابورس ایران گذاشتند. بدین ترتیب در حالی نماد «میدکو» ۷ واحد اثر مثبت بر آیفکس داشت که در سمت مقابل نماد «ذوب» به همین میزان اثر منفی روی این نماگر داشت.

علاوه بر این نمادهای «مارون»، «شراز» و «شاوان» روی هم رفته ۱۰ واحد تاثیر منفی بر آیفکس داشتند. در مقابل نمادهای «زاگرس» و «سمگا» هر کدام با حدود ۲ واحد تاثیر مثبت بر آیفکس، از افت بیشتر این نماگر جلوگیری کردند.

در فرابورس روز جاری شاهد بازگشایی نماد معاملاتی شرکت‌های بیمه سامان، زرین معدن آسیا، نوش پونه مشهد، صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران، شرکت کارخانه‌های صنعتی آزمایش و بانک ایران‌زمین بودیم.

نماد «بساما» متعلق به بیمه سامان که امروز شاهد بازگشایی آن بودیم بیشترین افزایش قیمت را در میان نمادهای فرابورس ی تجربه کرد.

رصد دادوستدهای معامله‌گران در بازار سهام نشان می‌دهد که در مجموع بازارهای اول و دوم ۲۲۲ میلیون سهم به ارزش افزون بر یک هزار میلیارد ریال دست به دست شده است.

بازار پایه نیز امروز میزبان نقل‌وانتقال افزون بر ۲۸۵ میلیون سهم به ارزش ۶۹۳ میلیارد ریال بود.

همچنین نگاهی به مبادلات اوراق بیانگر آن است که خریداران و فروشندگان اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی ۶۵ میلیون ورقه بهادار به ارزش دو هزار و ۴۵۶ میلیارد ریال را ‏مورد معامله قرار دادند.‏

از سوی دیگر امروز مدیر عملیات بازار و اعضای فرابورس ایران در پیام ناظری اعلام کرد مدت اعتبار اوراق گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادره ۱۵/۰۸/۱۳۹۵ در نماد معاملاتی «تسه۹۵۰۸» برای نقل‌وانتقال (خریدوفروش و هبه) در تاریخ سه‌شنبه ۱۵ آبان ماه سال جاری به اتمام می‌رسد از همین رو نماد معاملاتی این سری از تسهیلات مسکن در پایان معاملات این روز متوقف می‌شود.

 

  کد خبر
227610
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *