بانک و بیمهطلا و ارز

چگونه ۱۸۹میلیارد تومان ارز در آذربایجان غربی پرید؟

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی از تشکیل و ارجاع ۱۲ مورد پرونده تخلف ارزی به اداره تعزیرات حکومتی استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از ایسنا، جعفر صادق اسکندری در جمع خبرنگاران گفت: ۱۴ نفر اشخاص حقیقی و حقوقی دریافت کننده ارز دولتی در استان شناسایی شدند که از این تعداد ۱۲ مورد بررسی نهایی شده و پرونده تخلف ارزی برای آنها تشکیل شده است.

وی تصریح کرد: برابر لیست های ارسالی از بانک های استان در خصوص دریافت کنندگان ارز، کارشناسان معاونت نظارت و بازرسی بررسی های لازمه را برابر قانون بعمل آورده و تاکنون ۱۲ مورد پرونده با عنوان تخلف عدم اجرای تعهدات در قبال دریافت ارز تکمیل و جهت صدور حکم و رسیدگی نهایی پرونده ها به اداره کل تعزیرات حکومتی ارسال شده‌اند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان غربی گفت: در مجموع عمده تخلف ۱۲ شرکت دریافت کننده ارز دولتی شامل اجرا نشدن تعهدات واردکنندگان در قبال ارز و خدمات دولتی و گرانفروشی به ارزش تقریبی بیش از ۱۸۶ میلیارد تومان بوده است.

اسکندری اظهار کرد: افزایش نظارت ها، تشکیل کمیته ویژه مبارزه با قاچاق و احتکار کالا از جمله گام های اساسی در برخورد با سودجویان، محتکران و تنظیم بازارکالاهای اساسی در این برهه از زمان خواهد بود. باید در شرایط کنونی، بازرسان و کارشناسان و ادارات زیربط مبارزه با قاچاق و احتکار کالا و ارز بدون هیچگونه اغماض و چشم پوشی و با تمام توان اقدامات و برخوردهای قانونی را اعمال کنند.

وی گفت:مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف و احتکار به صورت شبانه روزی با شماره تلفن ۱۲۴ نظارت و بازرسی ادارات صنعت، معدن و تجارت شهرستان ها و استان تماس بگیرند.

منبع

اقتصاد.آنلاین

  کد خبر
228024
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن