امور زیربناییراه و ساختمان

لزوم هماهنگی لازم برای بازگشت راحت زوار اربعین/پایان چهارخطه کردن محور ایلام – مهران تا پایان سال

وزیر راه و شهرسازی گفت: توسعه راه‌های استان ایلام به‌منظور خدمات‌دهی بیشتر به زوار قطعا انجام می‌شود و هم اکنون مسیر چهار خطه کردن محور ایلام-مهران در مراحل پایانی است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی در سفر به ایلام در آستانه اربعین حسینی در جلسه ای با حضور استاندار، نمایندگان مجلس، مدیرکل راه و شهرسازی، مدیر کل راهداری و حمل و نقل استان و دیگر مدیران دخیل در مراسم اربعین در پایانه مرز مهران گفت: امروز به استان ایلام سفر کرده ایم تا از نزدیک با مسائل و مشکلات حوزه زیرساختی این استان و مرز آشنا شویم.

وی افزود: خوشحال هستیم که اولین سفر کاری مان به ایلام بود که قدمگاه شهدا بوده است و در این بین توفیق زیارت زوار حرم آقا اباعبدالله الحسین (ع) هم نصیب مان شد. امیدواریم در این مقطع و مسئولیت مان در آستانه اربعین حسینی به بهترین شکل در جهت تسهیل خدمات به زائران گامی محکم برداریم.

اسلامی ادامه داد: در بازدیدی که از پایانه مرزی مهران داشتیم در حال حاضر دو نکته مطرح است. نکته ابتدایی وضع موجودی است که در آن قرار داریم و دیگری وضعیت آینده است. قطعا برای آینده باید یک طرح جامع و با کفایت که کارآمد باشد برای این پایانه طراحی شود تا با توجه به اقتضائات و در نظر گرفتن فرهنگ هیات ها، در کنار دیگر تشکل ها بتوانیم یک کار مشترک و جامع را در این مسیر انجام دهیم.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه درخصوص وضع موجود و نارسایی های مطرح شده هم باید تمام خدمات از جمله خدمات پشتیبانی به بهترین شکل به مردم ارائه شود که حمل و نقل یکی از آنهاست،  گفت: قطعا جمعیتی که در حال بازگشت است حجم آن مشخص بوده و این می طلبد که  در مسیر برگشت ۴.۵ میلیون زائر به کشور برای حل ضعف ها از جمله اتوبوس و ترافیک احتمالی با پلیس، راهور و دیگر نهادها به حد کفایت برای برطرف شدن هماهنگی شود. به همین خاطر باید به اندازه کافی ظرفیت برای پاسخگویی وجود داشته باشد و اینکه تنها در زمان عادی آمادگی داشته باشیم و در پیک ترافیک شرایط فراهم نباشد به هیچ عنوان قبول نبوده و از سوی بنده هم پذیرفتنی نیست.

اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه وزارت راه و شهرسازی مسائل و مشکلات زیرساختی این استان و مرز را مورد توجه قرار خواهد داد و برای ارتقای آن برنامه ریزی می کند، تصریح کرد: برنامه و تعهدات در نظر گرفته شده برای توسعه زیرساخت های استان و مرز نیز بررسی می شود. همچنین توسعه راه ها و راه آهن کشور به سمت عراق در دستور کار قرار دارد و طرح های مختلف ریلی و راه های مختلفی برای اتصال به عراق پیش بینی کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه چهار خطه کردن مسیر مهران به نجف در دستور کار کشور ایران و عراق گرفته است، گفت: زیرساخت های لازم برای تسهیل در زوار اربعین به طور جدی در دستور کار وزارت راه و شهرسازی است. توسعه راه های استان به منظور خدمات دهی بیشتر به زوار قطعا انجام می شود و هم اکنون مسیر چهار خطه کردن محور ایلام-مهران در مراحل پایانی است و تا پایان سال به سرانجام می رسد چون این طرح مشکلی در بحث اعتبارات ندارد.

منبع

ایلنا

  کد خبر
228125
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *