بین الملل

۲۰۰ میلیارد دلار ارزش بازار شرکت‌های گروه فانگ سقوط کرد

فیس‌بوک، آمازون، نت‌فلیکس، شرکت مادر گوگل و آلفابت در مرکز جلسه معاملاتی پرنوسان سهام آمریکا قرار گرفتند و ۲۰۰ میلیارد دلار از ارزش بازار گروه شرکت‌های موسوم به فانگ سقوط کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از رویترز، فیس‌بوک، آمازون، نت‌فلیکس، شرکت مادر گوگل و آلفابت، در مرکز جلسه معاملاتی پرنوسان دوشنبه شب سهام آمریکا قرار گرفتند و به این ترتیب در ۲ جلسه معاملاتی پشت سر هم، ۲۰۰ میلیارد دلار از ارزش بازار گروه شرکت‌های موسوم به فانگ، روی هم رفته، سقوط کرد.

سهام این چهار شرکت که در سال‌های اخیر محبوب‌ترین سهام در تبادلات وال‌استریت بوده‌اند، به نظر می‌رسد که دچار مشکل بزرگی شده و در ماه اکتبر بین ۱۴ تا ۲۴ درصد سقوط کرده‌اند.

ارزش بازار این شرکت‌ها روی هم، از ۲.۵ تریلیون دلار در ماه جولای به ۱.۹۳ تریلیون دلار در پایان معاملات دوشنبه، سقوط کرده است.

جدیدترین عاملی که به سهام گروه فانگ آسیب زده است، اعلام درآمدهای ربع‌سالانه آمازون در روز پنج‌شنبه بود که کمتر از حد انتظار تحلیل‌گران بود و باعث به وجود آمدن نگرانی‌هایی راجع به این شد که این غول محبوب تکنولوژی بلاخره رقیبانی برای خود پیدا کرده باشد.

سهام آمازون از آن لحظه تا کنون ۱۴ درصد سقوط کرد و این شرکت خرده‌فروشی آنلاین و ارائه‌کننده محاسبات ابری، حالا جایگاه خود به عنوان دومین شرکت گران‌قیمت آمریکا را به مایکروسافت واگذار کرد.

سقوط سهام گروه فانگ ظرف این دو روز معاملاتی باعث شد که ۲۰۰ میلیارد دلار از ارزش بازار این گروه از دست برود و حالا روی هم رفته ۱.۹۳ تریلیون دلار ارزش داشته باشند

سه‌شنبه شب ممکن است نقطه سقوط دیگری برای سهام گروه فانگ باشد. فیس‌بوک قرار است امشب درآمدهای ربع‌سالانه خود را اعلام کند. تحلیل‌گران انتظار دارند درآمدهای این غول تکنولوژی ۳۳ درصد در ربع سوم رشد کرده باشد که این کندترین نرخ رشد ربع‌سالانه آن از ۲۰۱۲ تا کنون است.

منبع

مهر

  کد خبر
228416
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *