بانک و بیمهطلا و ارز

پیش بینی عبور قیمت جهانی طلا از ۱۵۰۰دلار در سال‌۲۰۱۹

هیئت های نمایندگی حاضر در نشست سالانه اتحادیه بازار طلای لندن پیش بینی کردند که قیمت طلا تا اکتبر سال آینده به ۱۵۳۲ دلار خواهد رسید.

به گزارش رویترز، هیئت های نمایندگی حاضر در نشست سالانه اتحادیه بازار طلای لندن پیش بینی کردند که قیمت طلا تا اکتبر سال آینده به ۱۵۳۲ دلار خواهد رسید.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از تسنیم، بر اساس نظرسنجی انجام شده از کارشناسان حاضر در نشست اتحادیه بازار طلای لندن همچنین پیش بینی شده که قیمت نقره، پلاتین و پالادیوم نیز در طی یک سال آینده افزایش یابد.

قیمت طلا در طی ماه های گذشته فراز و نشیب فراوانی داشته و از ۱۳۶۶ دلار و ۷ سنت در ماه ژانویه به ۱۱۵۹ دلار و ۹۶ سنت در ماه اوت سقوط کرده است. دلیل این کاهش شدید تقویت ارزش دلار آمریکا و افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو آمریکا بوده است. البته قیمت فلز زرد در طی هفته های اخیر تا حدودی تردید شده و به حدود ۱۲۲۵ دلار رسیده است.

تقویت ارزش دلار موجب گران تر شدن قیمت طلا برای خریدارانی می شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند. افزایش نرخ بهره نیز جذابیت سرمایه گذاری در بازار طلا را برای سرمایه گذاران کاهش می دهد.

این نظرسنجی همچنین نشان می دهد که قیمت نقره تا پایان اکتبر ۲۰۱۹ از حدود ۱۴.۵ دلار کنونی به ۱۵ دلار در هر اونس افزایش خواهد یافت. این پیش بینی حاکی است، قیمت پلاتین در یک سال آینده از حدود ۸۳۵ دلار کنونی به ۱۰۱۰ دلار افزایش خواهد یافت. همچنین قیمت پالادیوم از حدود ۱۰۷۵ دلار فعلی به ۱۱۹۵ دلار خواهد رسید.

تحلیلگران و تجار شرکت کننده در نظرسنجی این ماه گفتند که انتظار دارند قیمت طلا در سال ۲۰۱۹ به طور متوسط ۱۳۰۰ دلار باشد.

منبع

اقتصاد.آنلاین

  کد خبر
228603
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن