بین الملل

بانک مرکزی چین ۱۷میلیارد دلار از بازار بیرون کشید

بانک مرکزی چین دیروز از طریق فعالیت در بازار آزاد ۱۲۰ میلیارد یوآن (حدود ۱۷ میلیارد دلار آمریکا) را از سیستم مالی این کشور بیرون کشید.

به گزارش آرمان اقتصادی به نقل از شین‌هوا، روز سه‌شنبه، بانک مرکزی چین از طریق فعالیت در بازار آزاد ۱۲۰ میلیارد یوآن (حدود ۱۷ میلیارد دلار آمریکا) را از سیستم مالی این کشور بیرون کشید. بانک مرکزی چین هیچ پولی از طریق بازخرید معکوس اوراق قرضه، به بازارها تزریق نکرد اما بانک‌های چینی بابت اوراق قرضه‌ای که از بانک مرکزی خریده بودند، با سررسید موعد پرداخت، ۱۲۰ میلیارد یوآن به بانک مرکزی پرداخت کردند و به این ترتیب ۱۲۰ میلیارد یوآن به طور خالص از سیستم مالی چین خارج شد.

پیش از این بانک مرکزی اقدام به بازخرید معکوس اوراق قرضه از بانک‌های چینی می‌کرد. در این فرایند، برای تزریق نقدینگی به بازار، بانک مرکزی اوراق قرضه را از بانک‌های مرکزی می‌خرید و با آنها توافق می‌کرد که بعدا مجددا این اوراق را به آنها بفروشد.

بانک مرکزی اعلام کرده است که با این اقدام نقدینگی در سیستم بانکی چین را در سطحی معقول نگاه داشته است.

مقامات چینی اعلام کرده‌اند که به سیاست‌گذاری پولی محتاط و بی‌طرف خود ادامه خواهند داد و ارتباط بین تثبیت رشد اقتصادی، تسهیل فضای مالی و تقویت کنترل‌های نظارتی را حفظ خواهند کرد.

منبع

مهر

  کد خبر
228657
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن