ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

باتری گوشی‌های قبلی بهتر از گوشی‌های جدید است!

آزمایش‌های صورت پذیرفته بر روی نسل‌های مختلف گوشی‌های آیفون نشان می‌دهد باتری‌های بکاررفته در گوشی‌های جدید عملکرد ضعیف‌تری در مقایسه با گوشی‌های قبلی دارند.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، باتوجه به آنکه ظرفیت و قدرت باتری گوشی‌های هوشمند این روزها از اهمیت خاص و بسزایی برخوردار شده است، به تازگی محققان و دانشمندان فعال در حوزه فناوری با تحقیقات و آزمایش‌هایی که بر روی نسل‌های مختلف گوشی‌های هوشمند با برندهای متعدد انجام داده‌اند، گزارشی ارائه و منتشر کرده‌اند که نشان می‌دهند باتری گوشی‌های قدیمی و مدل های قبلی آیفون ظرفیت و عملکرد به مراتب بهتر و بیشتری داشتند.

البته به گفته واشنگتن پست، این موضوع مختص گوشی‌های آیفون نیست و گریبانگیر برخی دیگر از گوشی‌های اندرویدی نیز شده است.

آنها در تشریح این موضوع خاطرنشان کردند که گوشی جدید پرچمدار آیفون ۱۰ اس ۲۱ دقیقه زودتر از نسل قبلی خود یعنی آیفون ۱۰ (ایکس) شارژ خالی می‌کند  و گوشی جدید پیکسل ۳ نیز تقریبا یک ساعت زودتر از نسل قبلی خود یعنی گوشی پیکسل ۲ به شارژ دوباره نیاز پیدا می‌کند.

البته در این گزارش همچنین عنوان شده است که آیفون ایکس‌آر تنها موردی است که در این موضوع مستثنی واقع شده است و آن نیز بهره‌مندی از صفحه نمایش ال‌سی‌دی (LCD)  بجای اولد (OLED) است. این نوع نمایشگر با اینکه برخی از قابلیت‌های پنل‌های اولد همچون کیفیت بالای صفحه را دارا نیست اما شارژ بسیار کمتری در مقایسه با نوع اولد مصرف می‌کند.

در آخر این گزارش، محققان در نهایت به مرور و بررسی مختصری بر مدت زمانی که گوشی‌های آیفون قادر به حفظ شارژ هستند، می‌پردازند:

آیفون ایکس آر : ۱۲ ساعت و ۲۵ دقیقه

آیفون ۸ پلاس: ۱۰ ساعت و ۱۰ دقیقه

آیفون ۱۰ اس مکس : ۱۰ ساعت و ۶ دقیقه

آیفون ۸ : ۹ ساعت و ۵۱ دقیقه

آیفون ۱۰ (ایکس) : ۹ ساعت و ۳۰ دقیقه

آیفون ۱۰ اس : ۹ ساعت و ۹ دقیقه

انتهای پیام

منبع

ایسنا

  کد خبر
230292
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *