بورسفرابورس

هفتین عرضه اولیه فرابورس در هشتمین ماه امسال

۱۰ درصد از سهام شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر سه‌شنبه پانزدهم آبان‌ماه در بازار دوم فرابورس ایران برای نخستین بار به عموم عرضه می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی از فرابورس ایران، ۳۳ میلیون سهم از کل سهام شرکت تولیدات پتروشیمی قائد بصیر در نماد «شبصیر» پس فردا به روش بوک‌بیلدینگ عرضه اولیه می‌شود که دامنه قیمت در ثبت سفارش از ۸۰۰۰ تا ۸۵۰۰ ریال در نظر گرفته شده است.

مدیر و متعهد خرید این عرضه شرکت کارگزاری تدبیرگران فرداست که تعهد خرید ۵۰ درصد از سهام قابل عرضه در عرضه اولیه را در صورت فروش نرفتن داده است.

روز گذشته چهل‌وسومین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه مختص شرکت پتروشیمی قائد بصیر در فرابورس ایران برگزار شد که در جریان آن سهامدار عمده این شرکت اعلام کرد  «شبصیر» یکی از دو شرکت تولیدکننده انواع ABS است و تنها تولیدکننده ABSهای رنگی در کشور است که محصولات آن به خوبی قابل رقابت با محصولات وارداتی بوده و توانسته اعتماد و توجه بازار مصرف را به خود جلب کند.

همچنین به گفته مدیرعامل شبصیر این شرکت در سال ۷۶ تاسیس، در سال ۷۹ عملیات اجرایی و در سال ۸۲ عملیات تولید و بهره‌برداری تولیدات پتروشیمی آن آغاز شده است. وی کیفیت محصولات شرکت را قابل رقابت با مشابه خارجی دانست که بعضا جایگزین محصولات خارجی نیز شده و عنوان کرد: طی چند سال اخیر میزان تولیدات ABS در گریدهای مختلف در این شرکت افزایش یافته و به ۴۱ هزار تن در سال رسیده و از ظرفیت اسمی فراتر رفته که این موضوع سودآوری «شبصیر» را افزایش داده است.

  کد خبر
230320
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *