بورسفرابورس

دو روز دیگر خداحافظی تسهیلات مسکن آبان ۹۵ با فرابورس

از رویدادهای مربوط به بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس می‌توان به اتمام مدت اعتبار تسه صادرشده در آبان‌ماه ۹۵ تا دو روز دیگر اشاره کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از فرابورس ایران، مدت اعتبار اوراق ‏گواهی حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن صادره ۱۵/۰۸/۱۳۹۵ در نماد معاملاتی «تسه۹۵۰۸» برای ‏نقل‌وانتقال (خریدوفروش و هبه) پس‌فردا ۱۵ آبان ماه سال به اتمام می‌رسد از همین رو نماد ‏معاملاتی این سری از تسهیلات مسکن در پایان معاملات سه‌شنبه همین هفته متوقف می‌شود.‏

امروز سیزدهم آبان‌ماه، دادوستد اوراق در بازار ابزارهای نوین مالی به تغییر مالکیت ۲۲ میلیون ورقه در ۸ هزار و ۵۴۵ نوبت معاملاتی منجر شد که این سهم از مبادلات ارزش ۲ هزار و ۲۶۴ میلیارد ریالی را به ثبت رساند.

رصد بازارهای سهام فرابورس نشان می‌دهد که در بازار اول ۷۲ میلیون سهم به ارزش ۲۹۷ میلیارد ریال و در بازار دوم ۲۵۳ میلیون سهم به ارزش افزون بر یک هزار میلیارد ریال دست به دست شده است.

ادامه مبادلات سهام نیز در بازار پایه دنبال شد و هر سه تابلو مبادلاتی این بازار در مجموع میزبان نقل‌وانتقال ۵۴۴ میلیون سهم به ارزش یک هزار و ۱۳۷ میلیارد ریال بودند.

در مجموع، معامله‌گران بازارهای فرابورس ایران در روز جاری به تغییر مالکیت ۸۹۲ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۴ هزار و ۷۵۱ میلیارد ریال اقدام کردند که نسبت به نخستین روز کاری این هفته حجم معاملات ۱۴ میلیون و ارزش دادوستدها بیش از یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

در حالی حجم و ارزش مبادلات فرابورس در دومین روز کاری هفته جاری افزایش یافت که شاخص کل فرابورس ایران با ۲۳ واحد کاهش در ارتفاع ۱۹۸۴ واحدی قرار گرفت.

نمادهای «ذوب»، «زاگرس»، «دماوند»، «ارفع» و «میدکو» روی‌هم‌رفته ۱۸ واحد اثر منفی بر آیفکس گذاشتند و بدین ترتیب گروه فلزات اساسی بیشترین نقش را در افت امروز شاخص کل بر جای گذاشت.

در میان نمادهای فرابورس ی نماد شرکت شیر پگاه آذربایجان «غپآذر» بیشترین رشد قیمت را تا سقف ۵ درصدی به همراه داشت و بعد از آن نماد «تلیسه» متعلق به شرکت دامداری تلیسه نمونه ۴.۹ درصد رشد قیمت داشت.

این در حالی است که نماد شرکت تدبیرگران فارس و خوزستان یعنی «سدبیر» و نماد «دماوند» متعلق به شرکت تولید نیروی برق دماوند با بیشترین افت قیمت در روز جاری مواجه شدند.

نماد «ذوب» نیز در صدر پربیننده‌ترین نمادها ایستاد و بعد از آن نماد «داوه» متعلق به شرکت داروسازی داوه که به تازگی بخشی از سهام آن عرضه اولیه شد با بیشترین بازدید از سوی معامله‌گران روبه‌رو شد.

  کد خبر
230433
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *