بورسفرابورس

فرابورس ایران صدرنشین بورس‌های عضو فدراسیون جهانی بورس‌ها شد

تازه‌ترین آمار منتشرشده از سوی فدراسیون جهانی بورس‌ها (WFE) نشان می‌دهد فرابورس ایران در رقابت با ۷۲ بورس اوراق بهادار دیگر، رتبه نخست را از نظر ثبت بالاترین بازدهی شاخص کسب کرده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، بر اساس داده‌هایی که ماهانه از سوی این فدراسیون منتشر می‌شود فرابورس توانسته است با بازدهی ۱۳۲ درصدی شاخص کل برای یک دوره یک‌ساله منتهی به سپتامبر ۲۰۱۸ رتبه نخست را به لحاظ کسب بالاترین بازدهی این نماگر در مقایسه با سایر بورس‌ها از آن خود کند.

رتبه‌های نخست تا پنجم این رده‌بندی به ترتیب به فرابورس ایران با بازدهی ۱۳۲ درصدی شاخص کل، بورس اوراق بهادار تهران با رشد ۱۲۷ درصدی، بورس بوینس آیرس آرژانتین با افزایش ۴۰ درصدی شاخص، بورس اکراین با بازدهی ۳۹.۸ درصدی و بورس برمودا با رشد ۳۶.۷ درصدی این نماگر اختصاص یافته است.

فرابورس ایران در تاریخ ۲۲ ژوئن ۲۰۱۶ معادل دوم تیرماه ۱۳۹۵ به عضویت وابسته فدراسیون جهانی بورس‌‌ها درآمد که در پی آن امکان انجام همکاری‌های مشترک با اعضای این مجمع، استفاده از آمارها، گزارش‌ها، پژوهش‌ها و بولتن‌های دوره‌ای، حضور در کارگروه‌ها و سمینارها و تبادل دانش و تجربیات برای فرابورس فراهم شده است.

فدراسیون جهانی بورس‌ها هر ماه بر پایه آمارهایی که بورس‌های اوراق بهادار به این فدراسیون ارسال می‌کنند گزارش‌های عملکردی مختلفی را در پایگاه اینترنتی خود در بخش https://www.world-exchanges.org/our-work منتشر می‌کند که آخرین آمار منتشرشده از سوی WFE از صدرنشینی فرابورس در کسب بالاترین بازدهی شاخص در رده‌بندی میان سایر بورس‌ها حکایت دارد.

در این رتبه‌بندی بورس‌های مطرحی همچون بورس نزدک آمریکا، بورس توکیو و نیویورک به ترتیب بازدهی ۲۴، ۹ و ۷ درصدی را در دوره یک‌ساله مورد بررسی کسب کرده‌اند و در جایگاه هفتم، شانزدهم و نوزدهم ایستاده‌اند.

شایان ذکر است فدراسیون جهانی بورس‌ها یک سازمان بین‌المللی اوراق بهادار است که وظیفه سازماندهی و ارتباط بین بازارهای بورس و سهام در کشورهای مختلف را بر عهده دارد. این فدراسیون یک نهاد خصوصی بین‎المللی بوده و از بازارهای پیشرو دنیا که پایبند به بالاترین سطوح کیفیت بازار سرمایه هستند، تشکیل شده است.

منبع
SENA
  کد خبر
230559
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *