ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

بیشتر تماس‌های اربعینی از ایران به عراق بود؛ قطعی نداشتیم

رئیس کمیته تأمین ارتباطات مناسبت‌های ملی و مذهبی وزارت ارتباطات با بیان اینکه مراسم پیاده‌روی اربعین امسال با کمترین اختلال ارتباطی مواجه بود، گفت: ۳۰میلیون دقیقه مکالمه بین عراق و ایران طی ۱۹ روز انجام شده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، اسماعیل رادکانی با اشاره به اینکه از تاریخ ۲۳ مهر ماه تا ۱۲ آبان ۳۰ میلیون دقیقه مکالمه بین دو کشور ایران و عراق انجام شده است، اظهار کرد: از این تعداد ۷۰ درصد مکالمه‌ها از ایران به عراق و ۳۰ درصد از عراق به ایران بود.

رئیس کمیته تأمین ارتباطات مناسبت‌های ملی و مذهبی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر اینکه امسال کیفیت مکالمه‌ها نسبت به سال گذشته ارتقا یافته است، تصریح کرد: امسال به‌رغم وجود شرایط جوی نامساعد در نقاط مرزی کشور، شاهد کمترین اختلال در ارتباطات بودیم و قطعی ارتباط در این مدت وجود نداشت.

وی با بیان اینکه روز اربعین بیش از دو میلیون و ۳۰۰ هزار میلیون دقیقه مکالمه انجام شد، خاطر نشان کرد: بیشترین تماس‌ها روز هفتم آبان، یک روز قبل از مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی انجام شد که حدود سه میلیون دقیقه مکالمه بود.

او با اشاره به همکاری خوب اپراتورهای داخلی و عراقی در ایام اربعین افزود: در این ایام اپراتورها همکاری خوبی با ما داشتند و در حال حاضر نیز ترافیک مکالمه‌ها به حالت عادی بازگشته است.

منبع
باشگاه خبرنگاران
  کد خبر
230596
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن