صنعت، معدن، تجارتمعدن

رشد پروژه های زیرساختی، هند را واردکننده خالص سنگ آهن و فولاد کرد

افزایش پروژه های بخش زیرساخت و تولید در هند، تقاضای سنگ آهن و فولاد این کشور را افزایش داد به طوری که طی ماه آوریل تا سپتامبر۲۰۱۸، میزان واردات این کشور از صادرات پیشی گرفت.

به گزارش آرمان اقتصادی از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت Hellenic shipping news علی رغم اینکه هند سومین تولیدکننده بزرگ جهان است طی مدت مذکور، واردات سنگ آهن و فولاد این کشور با ارزش ۵.۳۳ میلیارد دلار از میزان صادرات( ۴.۲۲میلیارد دلار) پیشی گرفت و این کشور را واردکننده خالص سنگ آهن و فولاد کرد. این روند برخلاف دوسال اخیر است که این کشور صادرکننده خالص سنگ آهن و فولاد بود به طوری که سال گذشته صادرات سنگ آهن و فولاد هند ۱۱.۲۴میلیارد دلار و واردات ۱۰.۴۳ میلیارد دلار گزارش شده است.

تولید فولاد خام هند در سال ۲۰۱۸ با رشد ۴.۵ درصدی به ۱۰۲میلیون و ۳۴۰ هزار تن رسید. براساس پیش بینی انجمن جهانی فولاد( (World Steel Association پروژه های زیرساخت در هند تقاضای فولاد را در این کشور تا پایان سال ۲۰۱۸ با ۵.۵ درصد افزایش به ۹۲ میلیون تن و در سال ۲۰۱۹ نیز با رشد ۶ درصدی به ۹۷.۵ میلیون تن افزایش خواهد داد.

همچنین رشد تولید فولاد در وابستگی فولادسازان هند به واردات سنگ آهن اثر داشت. طی سال مالی ۲۰۱۸ هند به ارزش ۳۵۰میلیون و ۹۹۰هزار دلار سنگ آهن وارد کرده است.

فولادسازان هندی که در سواحل دریا هستند تمایل بیشتری به واردات سنگ آهن دارند چرا که با قیمت هایی ارزانتر از بازار داخلی می توانند مواد اولیه را خریداری کنند.

  کد خبر
230801
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن