بورسبورس اوراق

افت قیمت محصولات پلیمری در آخرین روز کاری/ «قیر160MC» پالایشگاه نفت کرمانشاه ، 9.5 درصد رشد قیمت داشت

بیشترین ارزش معاملات امروز بورس‌کالا به «قیر۱۶۰MC» پالایشگاه نفت کرمانشاه در حدود ۲۰ میلیارد تومان تعلق داشت. این محصول نسبت به معامله قبلی خود ۹.۵ درصد افزایش قیمت داشت.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، امروز سه شنبه (15 آبان ماه)، تالارهای مختلف بورس‌‌کالا در مجموع ارزشی حدود 128 میلیارد تومان داشتند که در 293 قرارداد همگی در رینگ داخلی منعقد شدند. در این میان، تالار پتروشیمی، بیشترین ارزش معاملات را در حدود 91 میلیارد تومان به خود اختصاص داد. گفتنی است در این روز تالار محصولات صنعتی و معدنی نیز معامله 10 کیلوگرم شمش طلا را تجربه کرد.

بیشترین ارزش معاملات بورس‌کالا در این روز به «قیر 160MC» پالایشگاه نفت کرمانشاه در حدود 20 میلیارد تومان تعلق داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی 5055 تومان به طور نقدی فروخته شد که نسبت به معامله قبلی خود 9.5 درصد افزایش قیمت داشت.

تالار پتروشیمی و فرآورده‌های نفتی

تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالا امروز میزبان عرضه 77 هزار و 810 تن مواد پلیمری بود. همچنین 13 هزار و 500 تن مواد شیمیایی و 16 هزار تن قیر نیز در این تالار عرضه شد.

پرارزشترین محصول امروز این تالار به «قیر 160» پالایشگاه نفت کرمانشاه در حدود 20 میلیارد تومان تعلق داشت. این محصول با قیمت پایه کیلویی 5055 تومان به طور نقدی فروخته شد. این محصول نسبت به معامله قبلی خود در یازدهم مهر، 9.5 درصد افزایش قیمت داشت.

کم ارزشترین محصول امروز این تالار هم به «پلی پروپیلن شیمیایی ZBL 440» شرکت نوید زرشیمی به میزان حدودی 226 میلیون تومان تعلق داشت. این محصول با قیمت پایه 10751 به ازای هر کیلو، بدون رقابت در حجم 21 تن به طور نقدی فروخته شد. این محصول نسبت به معامله 11 مهر، حدود 8 درصد افت قیمت داشت.

این گزارش حاکی است، 7 هزار و 800 تن قیر و عایق رطوبتی نیز در تالار صادراتی بورس کالای ایران عرضه شد.

براساس این گزارش 60 تن نخ پلی استر نیز در بازار فرعی بورس کالای ایران عرضه شد.

تالار کشاورزی

تالار محصولات کشاورزی بورس کالای ایران نیز شاهد عرضه 8 هزار تن گندم خوراکی و 13 کیلوگرم سبد زعفران است.

بیشترین ارزش معاملات این تالار به «گندم خوراکی» مرکزی به میزان حدود 1.85 میلیارد تومان اختصاص یافت. این محصول در حجم 2000 تن توسط کارگزاری «فارابی» فروخته شد و قیمت آن به ازای هر کیلو 920 تومان بود که با 2 درصد افزایش نسبت به قیمت پایه به طور نقدی معامله شد.

کمترین ارزش معاملات تالار کشاورزی هم به گندم خوراکی استان فارس در حدود 1.8میلیون تومان اختصاص داشت. این محصول با قیمت پایه 902 تومان در حجم 2000 تن توسط کارگزاری «فارابی» به طور نقدی فروخته شد. عرضه‌کننده این محصولات «شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران» بود.

منبع
اقتصاد آنلاین - لیلی شهیر
  کد خبر
231302
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *