امور زیربناییكشاورزی و دامپروری

واکنش حجتی به سوالی درباره حمایت از کشاورزان/ «ما رو عوضی گرفتید»

بیرجند- وزیر جهاد کشاورزی در خصوص سوالی مرتبط با حمایت از کشاورزان در شرایط تحریم گفت: ارتباط کشاورزان و تحریم را نفهمیدم، فکر کنم شما ما رو یه مقدار عوضی گرفتید.

دریافت ۷۱۲ KB

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، محمود حجتی صبح شنبه در حاشیه بازدید از یک کارخانه بسته بندی و فراوری زعفران در شهرستان قاین در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال خبرنگاران که «با توجه به اینکه در خراسان جنوبی ظرفیت فراوری کم و محدود است برای گسترش این فضا چه برنامه ای دارید؟» بیان کرد: کشاورزی به صورت زنجیره و قراردادی  یکی از آرزوهای دیرینه ما بود که به وسیله سرمایه گذار این کارخانه محقق شد.

وی ادامه داد: اکنون بیش از دو هزار کشاورز به صورت قراردادی محصولات آنها خریداری می شود تا به صورت بهداشتی زعفران را از پرچم جدا کنند.

وی با اشاره به عملکرد کارخانه در زمینه بسته بندی زعفران، بیان کرد: آرزو داشتیم بسته بندی نهایی بدون دخالت واسطه ها را در اختیار مصرف کننده قرار گیرد.

حجتی با بیان اینکه در حال حاضر کنسانتره را مستقیم صادر می کنیم که در صنعت داروسازی استفاده می شود، گفت: امید است بتوانیم با استفاده از مواد اولیه زعفران در صنعت داروسازی، بهداشتی و آرایشی گام برداریم.

وی با اشاره به برنامه های دولت برای توسعه این محصول بیان کرد: همانگونه که قدم اول  سخت تر و ناپیموده بوده اما توسط مسئولان محلی و کارآفرینان اجرا شد، توسعه آن هم تکثیر می شود.

وزیر جهاد کشاورزی اظهار کرد: یکی از مشکلات این کارخانه منابعی است که بتواند سطح پوشش را افزایش دهد که دولت باید این اقدامات را انجام دهد.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگاران مبنی بر اینکه «با توجه به تحریم هایی که داریم و پیش رو است، آیا دولت برای کشاورزان بسته های حمایتی دارد؟» گفت: ارتباط کشاورزان و تحریم را نفهمیدم، فکر کنم شما ما را یه مقدار عوضی گرفته اید و باید سوال را از کسی دیگر بپرسید.

وی ادامه داد: آنچه به ما برمی گردد تولید محصولات کشاورزی و ارزش افزوده است و هیچ ارتباطی با تحریم ندارد.

 این مقام مسئول با بیان اینکه «برو سوالتو بپرس»، فضا را ترک کرد و دیگر سوالات خبرنگاران را بی پاسخ گذاشت.

منبع

مهر

  کد خبر
232039
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن