بانک و بیمهپرداخت الکترونیک

وزیر اقتصاد: بانک‌ها تعریف، نگاه و انتظارات خود را از موضوع «اصلاح ساختار نظام بانکی» ارایه دهند

وزیر امور اقتصادی و دارایی، از بانک‌ها خواست، تعریف، نگاه و انتظارات خود را از موضوع «اصلاح ساختار نظام بانکی» ارایه دهند، سپس این کار را از منظر حاکمیت و دستگاه‌های دولتی مانند وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و… انجام دهند.

به گزارش آرمان اقتصادی، «فرهاد دژپسند» در جلسه اصلاح نظام بانکی که در محل این وزارتخانه برگزار شد، افزود: تعاریف انجام شده از هر دو منظر، باید تحلیل تطبیقی شوند تا از دل آن، یک مفهوم واحد استخراج کنیم.

وزیر اقتصاد تاکید کرد: بانک‌ها باید چالش نظام بانکی و چالش‌های مرتبط با بانک خود را ترسیم و برنامه و راهکارهای لازم را پیشنهاد کنند.

دژپسند ادامه داد: سپس این برنامه از سوی چند کارگروه تخصصی و با مشارکت متخصصان خارج از دولت بررسی می‌شود و نتایج استخراج شده برای اقدامات بعدی در اختیار معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی قرار خواهد گرفت.

وزیر اقتصاد با تاکید بر تداوم برگزاری جلسات اصلاح نظام بانکی، یکی از برنامه‌های میان‌مدت آن را، تدوین طرحی برای پیاده‌سازی نظام بانکداری الکترونیک اعلام کرد.

وی همچنین سهم اصلی انتقادات از سیستم بانکی نظیر اضافه برداشت و معوقات را مربوط به بانک‌های خصوصی دانست و گفت: بانک‌های دولتی به‌طورمعمول، منضبط‌ترین بانک‌ها به لحاظ رعایت قانون هستند.

مدیران عامل بانک‌های دولتی حاضر در این جلسه نیز، در سخنانی به ارایه نظرات و پیشنهاد‌های خود در ارتباط با اصلاح ساختار نظام بانکی پرداختند.

جلسه اصلاح نظام بانکی با حضور معاون امور بانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد و مدیران عامل بانک‌های دولتی در محل وزارت اقتصاد برگزار شد.

منبع

راه پرداخت

  کد خبر
232140
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *