بانکبانک و بیمه

مشکلات بانک‌ها به شورا می‌رود


رییس جمهور از بررسی مشکلات احتمالی بانک‌ها در جلسه شورای عالی هماهنگی‌های اقتصادی، خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی (armaneghtesadi.com)، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی بعد از پایان جلسه سران قوا با اعلام این خبر افزود: دولت اولین بسته حمایت غذایی خود را در ماه آبان به افرادی که در فشار بیشتری هستند، پرداخت می کند.

وی خاطرنشان کرد که تا پایان سال جاری نیز در چندین نوبت بسته های حمایت غذایی به اقشار آسیب پذیر و مردم پرداخت خواهد شد تا بتواند مقداری از فشارهای اقتصادی را جبران کند. رییس جمهور همچنین اعلام کرد که در بودجه سال آینده برای حقوق و دستمزد نیز تدابیری اتخاذ شده که تا حدی بتواند مشکلات اقتصادی را جبران کند.
 
بررسی مشکلات احتمالی بانک ها در جلسه شورای‌عالی هماهنگی های اقتصادی
روحانی همچنین با قدردانی از حضور مردم در راهپیمایی ۱۳ آبان گفت: هدف اصلی تحریم ها تاثیر منفی در معیشت مردم است زیرا سیستم بانکی و صادرات نفت ایران را که مربوط به درآمد و منافع کل کشور را در بر می گیرد.
وی با بیان اینکه آمریکا به دنبال فشار بر مردم نیست بلکه می خواهد حکومت را تحت فشار قرار دهد، کاملا حرف نادرستی است، اظهار داشت: تحریم های جدید آمریکا هیچ تاثیری بر روند اقتصادی کشور نداشته است زیرا آمریکایی ها هرچه تیر در ترکش داشتند، قبلا علیه ملت ایران رها کرده بودند.
رییس جمهور به فهرست طولانی نام بانک ها و شرکت های تحریم شده آمریکا اشاره کرد و افزود: آنها برای طولانی تر کردن فهرست خود از یک طرف نام بانک ها و شعبات آنها را اضافه کنند و از یک طرف نام شرکت هواپیمایی با شماره سریال هواپیماها را در آن قرار داده اند که کاملا نشان می دهد کارشان برای تاثیر روانی علیه ملت ایران است و هدف دیگری ندارند.
روحانی تصریح کرد: آمریکایی ها همانطور که از روز اول مسئولین کشور اعلام کردند قادر نیستند تا صادرات نفت ما را به صفر برسانند و خودشان نیز اعتراف کردند که در صورت حذف نفت ایران از بازار، قیمت هر بشکه نفت به ۱۵۰ دلار خواهد رسید.
رییس جمهور با اشاره به ادعای مقامات آمریکایی مبنی بر اینکه مواد غذایی، دارو و تجهیزات پزشکی تحت تحریم نیست، اظهار داشت: این حرف نیز نادرست و نا صحیح است زیرا تحریم بانک ها همه چیز را تحت تاثیر قرار می دهد.
 
مشکلی در زمینه تامین کالاهای اساسی نیست
وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: ما در زمینه تامین کالاهای اساسی، مورد نیاز و ضروری هیچ مشکلی نداریم و انبارهای ما از همیشه، آمادگی بیشتری دارد که برای ماه های طولانی کالاهای مورد نیاز را تامین کند.
روحانی گفت: همچنین ما برای تولید کالاهای اساسی و واردات آنها، دارو و سایر نیازمندهای کشور مشکلی نداریم. رییس جمهور ادامه داد: امروز در شرایطی هستیم که تولید در کشور نسبتا شرایط خوبی دارد و صادرات ایران نسبت به شش ماهه پارسال افزایش پیدا کرده است؛ افزایش صادرات به معنای افزایش تولید و کسب و کار مردم است.
وی همچنین به تدابیر لازم برای خرید تضمینی محصولات کشاورزی اشاره کرد و افزود: تلاش کرده ایم تا بدهی های خود را به موقع پرداخت کنیم تا زندگی کشاورزان رونق بگیرد و برای سال آینده تمهیدات لازم در خرید اقلام کشاورزی و قیمت های تضمینی را مدنظر قرار می دهیم.
روحانی گفت: آمریکایی ها در ماه های آینده خواهند فهمید که راه اشتباهی را انتخاب کرده اند و این مسیر ملت ما را خسته نمی کند. روابط ما با کشورهای همسایه و دوستان بیشتر خواهد شد. رییس جمهور به فرمایشات رهبر معظم انقلاب برای تدوین نقشه راه کشور برای مقابله با تحریم ها اشاره کرد و اظهار داشت: یکی از مباحث مهم جلسه سران قوا شرایط جدید اقتصادی کشور و نفشه راهی بود که قرار است برای ماه های آینده ترسیم شود.
وی ادامه داد: در این جلسه درباره روابط با کشورهای همسایه و کشورهای دوست از شرق و غرب صحبت کردیم و قرار شد مشکلات احتمالی که پیش پای تولید و بانک ها قرار دارد را در جلسه شورای عالی هماهنگی های اقتصادی مورد بررسی قرار دهیم.

  کد خبر
232147
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن