بانک پارسیان
تجارتصنعت، معدن، تجارتصوت

رشد ۳۰ درصدی صادرات ایران به عراق

 

رئیس اتاق مشترک ایران و عراق گفت: طی هفت ماهه گذشته روند صادرات ایران به عراق بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، یحیی آل اسحاق در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: طی این مدت شش میلیارد دلار کالا از ایران به عراق صادر شده است.

وی همچنین اظهارداشت: کالاهای صادراتی ایران به عراق شامل مواد غذایی، مصالح ساختمانی و دیگر اقلام مورد نیاز روزمره مردم این کشور بوده است.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی picture?attid=280948&s=b رشد 30 درصدی صادرات ایران به عراق  این مقام مسئول رابطه اقتصادی، تجاری و سیاسی بین ایران و عراق را استراتژیک، ضروری و بلند مدت برشمرد و گفت: برای هر دو طرف حفظ و پایداری این رابطه بسیار مهم است.

وی افزود: عراق بازار صادراتی بسیار خوبی برای جمهوری اسلامی به شمار می رود بنابراین ضمن حفظ این بازار باید به بهترین وجه ممکن از این فرصت در جهت رشد اقتصادی کشور بهره جست.

آل اسحاق در ادامه بر لزوم اجرای پیمان پولی دو جانبه بین ایران و عراق تاکید کرد و اظهارداشت: اگرمبادلات تجاری بین دو اقتصاد با ریال و دینار انجام شود بسیاری از مشکلات نقل و انتقالات مالی در این حوزه برطرف می شود.

وی به رادیو اقتصاد یادآورشد: خوشبختانه مذاکرات مختلفی بین بانک مرکزی ایران و عراق در این زمینه صورت گرفته و به احتمال قوی سیستم مزبور راه اندازی خواهد شد.

برنامه «روی خط بازار» کاری از گروه کشاورزی شبکه رادیویی اقتصاد بوده که از شنبه تا پنجشنبه هر روز ساعت ۱۱ به مدت ۵۵ دقیقه به تهیه کنندگی «نازنین کتابچی» با هدف ارائه یک تصویر بزرگتر و کاملتر و قابل درک از رویدادهای مهم اقتصادی و رفع ابهامات اقتصادی بر روی موج اف‌ام ردیف ۹۸ قرار می‌گیرد و علاقمندان می‌توانند جهت دریافت فایل صوتی برنامه به سایت این رادیو مراجعه کنند.

 

  کد خبر
236232
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *