بانک پارسیان
انرژی

وزیر نیرو خبر داد: تسریع در اجرای پروژه‌های اقتصادی ایران و روسیه 

وزیر نیرو دستاوردهای سفر دو روزه خود به کشور روسیه را موفق ارزیابی کرد و از تصمیم گیری به منظور شتاب بخشی به پروژه‌های همکاری دوجانبه در محدوده فعالیت‌های وزارت نیرو خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، رضا اردکانیان درباره نتایج سفر به روسیه اظهار کرد: ملاقات‌های جداگانه با مسئولان فدراسیون روسیه از جمله وزیر انرژی، وزیر امور قفقاز شمالی و مسئولان شرکت‌های بیمه‌ای و بانکی روسیه، زمینه‌های برگزاری هر چه زودتر اجلاس پانزدهم کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه تا قبل از پایان سال جاری شمسی در ایران را فراهم کرد.

وی ادامه داد: در این سفر همچنین برای شتاب دادن به پروژه‌های همکاری روسیه با جمهوری اسلامی ایران در محدوده فعالیت‌های وزارت نیرو تصمیم‌های خوبی گرفته شد.

اردکانیان با اشاره به ملاقات با دبیرکل اتحادیه اقتصادی اوراسیا متشکل از پنج کشور روسیه، قرقیزستان، بلاروس، قزاقستان و ارمنستان گفت: اعضای این اتحادیه بر اساس پیگیری‌های انجام شده قبلی، توافق کردند تا جمهوری اسلامی ایران به عنوان همکار این اتحادیه پذیرفته شود و این مهم فرصت قابل ملاحظه‌ای برای کشور ما و کشور‌های عضو این اتحادیه در توسعه فعالیت‌های اقتصادی و تجاری فراهم خواهد کرد.

وزیر نیرو با ابراز امیدواری از طی شدن هر چه زودتر مراحل نهایی تصویب این موافقتنامه در ایران، تصریح کرد: در این ملاقات با توجه به اینکه وزارت نیرو مسئولیت کمیسیون اقتصادی با روسیه و جمهوری ارمنستان را عهده دار است، گفتگو‌های موثری انجام و زمینه‌های این همکاری بررسی شد.

 

 

منبع
میزان
  کد خبر
241376
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *