بانک پارسیان
بورسبورس اوراق

حمایت مالیاتی از شرکت های بورسی در توسعه بازار سرمایه نقش دارد/حمایت های فعلی از بازار سرمایه کم است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی نقش بورس در زمینه ساماندهی نقدینگی را موثر دانست و گفت: حمایت مالیاتی از شرکت های بورسی در توسعه بازار سرمایه نقش دارد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،  غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی درباره نقش بورس در زمینه ساماندهی نقدینگی گفت: بازار سرمایه نقش مهمی در اقتصاد دارد. عملکرد موفق بورس نقش موثری در کاهش فساد اقتصادی دارد و قیمت ها در فضای شفاف در بورس کشف می شود.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی گفت: باید رویکرد صحیحی نسبت به بورس وجود داشته باشد و حمایت های فعلی از بازار سرمایه کم است.

جعفرزاده ایمن آبادی افزود: حمایت از رونق بورس به مقابله با تحریم ها کمک می کند به طور مثال عرضه نفت خام در بورس انرژی اقدام مناسبی بوده است هر چند که با راه اندازی بورس ارز مخالف هستم.

دولت لایحه در زمینه حمایت مالیاتی از شرکت های بورسی ارائه کند

وی ادامه داد: برای توسعه بورس باید از حضور شرکت ها در بورس حمایت شود و در این راستا سیاست های تشویقی در بخش مالیات باید مورد توجه قرار بگیرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس شورای اسلامی افزود: توصیه می شود دولت لایحه در زمینه حمایت مالیاتی از شرکت های بورسی ارائه کند و در صورت عدم ارائه لایحه،کمیسیون اقتصادی مجلس طرحی برای تشویق مالیاتی شرکت های بورسی ارائه کند.

منبع
خانه ملت
  کد خبر
241693
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *