بانک پارسیان
صنعت، معدن، تجارتمعدن

سهم ۷۸ درصدی آفریقای جنوبی از ذخایرجهانی منگنز/ تولید ۵.۳ میلیون تنی در سال ۲۰۱۷

آفریقای جنوبی ۷۸ درصد از ذخایر جهانی منگنز را در اختیار دارد از اینرو، در سال گذشته میلادی ۵.۳میلیون تن از این ماده معدنی را تولید کرده است.

به گزارش آرمان اقتصادی از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، به نقل از وب سایت Investing News آفریقای جنوبی با داشتن ۲۰۰ میلیون تن ذخایر منگنز، سهم ۷۸ درصدی ازذخایرجهانی این ماده معدنی دارد. علاوه بر این، این کشور طی سال ۲۰۱۷، با تولید ۵.۳ میلیون تن منگنز توانست در صدر کشورهای تولیدکننده این ماده معدنی قرار گیرد.

طی این مدت، چین با تولید ۲.۵ میلیون تن منگنز در رتبه دوم جای گرفت. از آنجا که منگنز در فولادسازی مورد استفاده قرار می گیرد، چین بزرگترین مصرف کننده منگنز در جهان است. سال گذشته نیز ذخایر ۲۰۳ میلیون تنی سنگ منگنز در چین کشف شد که به عقیده مقامات محلی بزرگترین ذخایر منگنز در آسیا به شمار می رود.

استرالیا سومین تولیدکننده بزرگ منگنز در جهان است. تولید این ماده معدنی در سال ۲۰۱۷ به ۲.۲میلیون تن رسید که حاکی از کاهش جزئی نسبت به مدت مشابه سال۲۰۱۶ است. این در حالی است که تولید منگنز استرالیا در جولای ۲۰۱۸ با ۱۰ درصد رشد همراه بود.

طی سال ۲۰۱۷،گابن و برزیل نیز به ترتیب با تولید ۱.۶ میلیون تن و ۱.۲ میلیون تن منگنز در رتبه های چهارم و پنجم تولید این محصول قرار گرفتند.

همچنین، هند با تولید ۷۹۰ هزار تن منگنز در سال گذشته میلادی توانست به عنوان ششمین کشور برتر تولیدکننده این ماده معدنی دست یابد. غنا و اوکراین نیز با تولید۵۵۰ هزار تن و ۳۸۰ هزار تن منگنز به ترتیب رتبه های هفتم و هشتم را به خود اختصاص دادند.

مالزی نهمین و قزاقستان دهمین کشورهای برتر تولیدکننده منگنز جهان در سال ۲۰۱۷ بودند که به ترتیب ۲۷۰هزار تن و ۲۳۰هزار تن منگنز تولید کردند.

  کد خبر
241698
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *