بانک پارسیان
صنعتصنعت، معدن، تجارتصوت

گروه ملی فولاد ایران میراث دار ۲.۵ میلیارد بدهی

 

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران گفت: این گروه امروز میراث دار دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بدهی است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی،  کسری غفوری در برنامه «روی خط بازار» رادیو اقتصاد افزود: این حجم از بدهی را گروه ملی فولاد ایران از زمان امیر منصور آریا (پرونده مفسده بزرگ اقتصادی) تاکنون با خود به یدک می کشد.

وی همچنین اظهارداشت: پس از دو سال و نیم خاموش بودن خطوط گروه ملی شرکت فولاد مجدد از پنج خط تولیدی این مجموعه در حال حاضر دو خط میلگرد و لوله مانیسمان یا بدون درز راه اندازی و فعال شده است.

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران گفت: برای راه اندازی خطوط و تامین مواد اولیه این شرکت افزون بر ۱۰۸ میلیارد تومان اعتبار جذب شده است.

وی افزود: طبق مصوبه و دستور ابلاغیه معاون معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت به تمامی شرکت های فولادی مبنی عرضه ۷۵ درصد محصولات خود در بورس و ۲۵ درصد در بازار آزاد این شرکت نیز از ابتدای ماه گذشته مقدمات فروش ۷۵ درصدی محصولات خود را در بورس آغاز کرد.

غفوری بیان داشت: متاسفانه شکایت طلب کاران از گروه فولاد در بورس مانع عرضه محصولات تولیدی این مجموعه در بورس شد و از طرفی بصورت آزاد هم امکان عرضه فراهم نبود چون احتمال مصادره بار های شرکت از طرف طلب کاران، موسسات حقوقی و افراد حقیقی وجود داشت.

وی گفت: خوشبختانه با پیگیری های که از یک ماه و نیم گذشته با وزارت صمت و همینطور از چند روز قبل مساعدتی که از سوی وزارت تعاون، کار ورفاه اجتماعی و تلاش های زیادی که سوی مسئولان و شورای تامین استان خوزستان وغیره صورت گرفت در نهایت مجوز فروش محصولات بصورت ۱۰۰ درصد آزاد اخذ و از هفته گذشته با دریافت این مجوز فروش محصولات شرکت مدنظر آغاز شده است.

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران افزود: خوشبختانه با فروش محصولات دو ماه حقوق معوقه پرسنل زیر دیپلم و یک ماه حقوق کارکنان دیپلم پرداخت شده است.

مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نماینده وزیر برای رسیدگی به مشکلات کارگران هفته تپه و فولاد نیز در این برنامه گفت: شرکت گروه ملی فولاد اهواز محصولاتی تولید کرده که تمامی این محصولات در انبار کارخانه دپو شده است.

کریم یاوری افزود: این شرکت برای پرداخت مطالبات و معوقات پرسنل باید محصول تولیدی خود را به فروش برساند.

وی ضمن اشاره به اینکه گروه ملی فولاد سه ماه حقوق معوقه دارد، اظهارداشت: بطورکلی از این سه ماه حقوق معوقه در هفته گذشته دو ماه حقوق کارکنان دپیلم و زیر دیپلم پرداخت شده و طی این هفته حقوق بقیه کارگران از سه ماه مطالبه دو ماه پرداخت خواهد شد.

 

  کد خبر
241822
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *