بانک پارسیان
خودروصنعت، معدن، تجارتویدئو

ویدئو / معرفی رسمی جیپ گلادیاتور؛ وانتی جان سخت برای ماجراجویی خشن

کمپانی آمریکایی جیپ که به خاطر شاسی بلندهای بسیار توانمندش شهرت جهانی دارد، از یک پیکاپ جان سخت در نمایشگاه خودروی لس آنجلس رونمایی کرد. همانطور که از پیش نیز لو رفته بود، این پیکاپ گلادیاتور نام داشته و بر اساس شاسی بلند رانگلر شکل گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، جیپ گلادیاتور در کلاس پیکاپ های سایز متوسط طبقه بندی شده و از قابلیت های جالبی سود می برد. باز کردن سقف، جدا نمودن شیشه عقب و همچنین خارج کردن درها از چارچوب برخی از این قابلیت ها به شمار می روند که البته ظاهرا در برخی نسخه ها امکانپذیر هستند.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 2020-jeep-gladiator-31 ویدئو / معرفی رسمی جیپ گلادیاتور؛ وانتی جان سخت برای ماجراجویی خشن

مثل رانگلر، گلادیاتور نیز از شاسی مستقل از بدنه بهره می برد، با این حال برای کاهش وزن، از پنل های آلومینیومی در قسمت های مختلف بدنه استفاده شده است.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 2020-jeep-gladiator-7-1 ویدئو / معرفی رسمی جیپ گلادیاتور؛ وانتی جان سخت برای ماجراجویی خشن

جیپ اعتقاد دارد با توانایی بکسل کردن ۳.۴ تن و حمل ۷۲۵ کیلوگرم بار در قسمت کف، گلادیاتور در کلاس خود بهترین پیکاپ محسوب می شود. به لطف به کارگیری اکسل های Dana 44، سیستم تعلیق پیشرفته، قفل دیفرانسیل الکتریکی و لاستیک های ۳۳ اینچی مخصوص آفرود، گلادیاتور مثل دیگر محصولات جیپ توانایی زیادی در عبور از انواع پستی و بلندی ها دارد.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 2020-jeep-gladiator-27 ویدئو / معرفی رسمی جیپ گلادیاتور؛ وانتی جان سخت برای ماجراجویی خشن

وظیفه تامین نیروی مورد نیاز جیپ گلادیاتور بر عهده همان موتور ۳.۶ لیتری V6 معروف Pentastar که توسط کرایسلر توسعه یافته، گذاشته شده است. این موتور ۲۸۵ اسب بخار قدرت و ۳۵۲ نیوتن متر گشتاور تولید نموده و در همکاری با یک گیربکس شش سرعته دستی یا ۸ سرعته خودکار چرخ ها را به حرکت وادار می کند.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی e5939b64-2020-jeep-gladiator-truck-194-1 ویدئو / معرفی رسمی جیپ گلادیاتور؛ وانتی جان سخت برای ماجراجویی خشن

آنطور که جیپ اعلام کرده از سال ۲۰۲۰ گلادیاتور با یک موتور دیزلی ۳ لیتری شش سیلندر که توانایی تولید ۲۶۰ اسب بخار قدرت و ۶۰۰ نیوتن متر گشتاور را دارد، قابل انتخاب خواهد بود.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 2020-jeep-gladiator-19 ویدئو / معرفی رسمی جیپ گلادیاتور؛ وانتی جان سخت برای ماجراجویی خشن

با تصمیمات اتخاذ شده، ساخت پیکاپ گلادیاتور از اوایل سال آینده در شهر تولیدوی ایالت اوهایو شروع خواهد شد. انتظار می رود این خودرو از نیمه دوم سال ۲۰۱۹ راهی نمایندگی های جیپ شود.

منبع
دیجیاتو
  کد خبر
241919
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *