بانک پارسیان
بورسبورس اوراق

بورس کالا جلوی قاچاق را گرفت

مدیرعامل بورس کالا با اشاره به این که باید کشف قیمت کالا و محصولات به‌گونه‌ای باشد که از ناهنجاری هایی مثل قاچاق جلوگیری شود، گفت: با عرضه محصولات و کالاها در بورس کالا جلوی قاچاق گرفته می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از تسنیم، حامد سلطانی نژاد در هفتاد و نهمین جلسه شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی گفت: باید کشف قیمت به‌گونه‌ای باشد که از ناهنجاری‌هایی مثل قاچاق جلوگیری شود و از آنجایی که ما در اقتصاد همیشه سطحی از تورم را تحمل می‌کنیم و این صنعت را مجبور به ذخیره‌سازی مواد اولیه می‌کند، بنابر این  فعالان باید خود به صنایع بالا و پایین دستی کمک کنند.

مدیرعامل بورس کالای ایران افزود: بخشی از مشکل به این باز می‌گردد که صنایع پایین دستی باید به سمت‌ مناسبی حرکت کنند و امکان تامین مالی داشته باشند.

محمدرضا فولادگر، نماینده اصفهان در مجلس هم در این جلسه اظهار داشت: باید شرایط فعلی اقتصاد را بپذیریم، زیرا هنگامی که توزیع از طریق بورس کالا است و مجبور شدیم برای تنظیم بازار قیمتی را اعلام‌ و تعیین کنیم، یعنی رقابت‌پذیری بازار محدود شده و درباره پتروشیمی و فولاد نیز این اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: مجلس و دولت کمک کرد تا این بازار به ثبات نسبی برسد و باید توجه داشت که اکنون شرایط اقتصاد آزاد نیست باید از این مقطع عبور کنیم.

 

  کد خبر
243209
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *