بانک پارسیان
بانک و بیمهطلا و ارز

عرضه ۵.۷میلیارد یورو در بازار ثانویه/ ۷۰۰میلیون یورو بدون مشتری ماند

بررسی جزییات عملکرد بازار ثانویه نشان میدهد، از نیمه مرداد ماه حدود ۵.۷ میلیارد یورو ارز صادراتی در بازار ثانویه تزریق شده و حدود۵ میلیارد یورو نیز در اخیتار واردکنندگان قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از تسنیم، بر اساس گزارش عملکرد سامانه نیما مجموع معاملات فروش ارز صادراتی از نیمه مرداد ماه حدود ۵.۷ میلیارد یورو بوده است. همچنین تاکنون ۴.۹۹ میلیارد یورو نیز از طرف صرافان به واردکنندگان فروخته شده است. همچنین ۷۰۰ میلیون یورو نیز تا کنون به فروش نرسیده است.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 13970914102710581160680710 عرضه ۵.۷میلیارد یورو در بازار ثانویه/ ۷۰۰میلیون یورو بدون مشتری ماند

بر اساس آمار ۸ ماهه گمرک، حدود ۲۷.۸ میلیارد یورو صادرات غیرنفتی داشتیم که از این مبلغ فقط ۵ و هفت دهم میلیارد یورو به سامانه "نیما" وارد شده است یعنی حدود ۲۷ درصد ارز حاصل از صادرات. البته با توجه به اینکه صادرکنندگان ۳ ماه فرصت دارند ارز حاصل را به کشور برگردانند به نظر میرسد این رقم تغییر کند این درحالی است که بخشی از صادرات هم به عراق و افغانستان به صورت ریالی است.

 

گفتنی است، در آخرین روز کاری سامانه نیما، ۶۴ میلیون یورو، به بازار ثانویه تزریق شده و قیمت فروش ارز به صرافان نیز حدود ۹۵۰۰ تومان بوده است.

منبع

اقتصاد.آنلاین

  کد خبر
244066
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *