بانک پارسیان
بورسبورس اوراق

شاخص کل بورس با صعود به تعطیلات رفت

بورس تهران پرونده فعالیت آخرین روز هفته را با رشد شاخص کل بست. تقاضای قابل توجه در بسیاری از سهام ، باعث شد تا نمودار شاخص کل از دقایق ابتدایی در مسیر رشد قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز، با افزایش ۱۱۵۸ واحدی به رقم ۱۶۶ هزار و ۸۶۰ واحد رسید.

شاخص کل هم ‌وزن اما با افزایش ۳۱۸ واحدی عدد ۲۷هزار و ۴۴۱ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص سهام آزاد شناور نیز با افزایش ۱۴۲۵ واحدی به رقم ۱۷۹ هزار و ۵ واحد دست یافت.

شاخص بازار اول در حالی با افزایش ۱۰۱۵ واحدی به رقم ۱۲۳ هزار و ۳۳۷ واحد دست یافت که شاخص بازار دوم با افزایش ۱۵۲۳ واحدی عدد ۳۳۰ هزار و ۴۱۹ واحد را به نمایش گذاشت.

امروز همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) نیز با افزایش ۱۵ واحدی به رقم یک هزار و ۸۴۴ واحد رسید.

امروز معاملات سهام در نماد معاملاتی معدنی و صنعتی گل گهر با ۱۳۶ واحد، گروه مپنا با ۱۱۴ واحد و گروه مدیریت سرمایه گذاری امید با ۷۱ واحد افزایش بیشترین تأثیرمثبت را بر برآورد شاخص کل بورس به نام خود ثبت کردند.

در مقابل، معاملات سهام در نماد معاملاتی شرکت‌های پتروشیمی فناوران با ۳۴ واحد، توسعه صنایع بهشهر با ۱۵ واحد و تاپیکو با ۱۴ واحد کاهش، بیشترین تاثیرمنفی را در محاسبه این نماگر به دوش کشیدند.

ارزش کل معاملات امروز بورس تهران در حالی به بیش از ۴۶۶ میلیارد تومان نمایش داده شد که ناشی از دست به دست شدن بیش از یک میلیارد و ۴۹۲ میلیون سهم و اوراق مالی قابل معامله طی ۱۱۸ هزار و ۹۷۵ نوبت داد و ستد بود.

طی معاملات امروز نماد معاملات شرکت‌های کشتیرانی دریای خزر، سرمایه‌گذاری صنعت و معدن، سیمان سپاهان، کشاورزی و دامپروری بینالود، کالسیمین، گروه سرمایه‌گذاری البرز، سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران، از سوی ناظر بازار سهام بازگشایی و در مقابل نماد معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری صنایع شیمیایی ایران،‌داروسازی سبحان انکولوژی، بانک سامان، سرمایه‌گذاری اقتصاد نوین، تولید سموم علف‌کش، ایران ارقام، بانک خاورمیانه، متوقف شدند.

امروز همچنین بلوک ۵۱.۱۳ درصد از کل سهام شرکت گلوکوزان از سوی شرکت مادر تخصصی گسترش صنایع غذایی سینا وابسته به بنیاد مستضعفان به قیمت پایه هر سهم ۱۷ هزار و ۲۲۸ ریال در بازار معاملاتی بلوکی بازار تهران عرضه و معامله شد.

امروز در بازار ۲ بورس تهران که به معاملات درون گروهی سهامداران عمده اختصاص دارد بیش از ۳۳ میلیون سهم سرمایه‌گذاری غدیر به ارزش بیش از ۵ و نیم میلیارد تومان به کدهای درون گروهی سهامدار عمده اختصاص یافت.

در عین حال ۱۲ میلیون سهم داروسازی فارابی به ارزش ۷ میلیارد تومان و کمتر از ۱۲ میلیون سهم دارویی رازک به ارزش بیش از ۱۳ میلیارد تومان کد به کد شد.

امروز همچنین بیش از ۷ و نیم میلیون سهم شیمی دارویی داروپخش به ارزش بیش از ۲ و نیم میلیارد تومان کد به کد شد.

در بازار معاملات بلوکی نیز امروز بیش از ۱۶۷ و نیم میلیون سهم سرمایه‌گذاری پتروشیمی ساختمان خلیج فارس به ارزش بیش از ۲۰ میلیارد تومان در بازار پایه ج فرابورس از کد حقوقی به کد حقیقی منتقل شد.

بر اساس این گزارش، امروز بازار سهام همزمان با اعلام خبرهایی از تصویب افزایش قیمت خودروهای داخلی به زیر ۵ درصد حاشیه بازار و اعلام رسمی آن از هفته آینده شاهد تحرک معامله‌گران در گروه خودرویی‌ها بود.

 

منبع
SENA
  کد خبر
244073
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *