بانک پارسیان
بین الملل

کاهش تولید اوپک از ۱.۳ میلیون بشکه در روز فراتر می‌رود

چند نماینده اوپک روز پنج‌شنبه خبر دادند که اوپک کاهش تولید نفت خود را که از قبل برنامه‌ریزی کرده‌ بود، عملا منوط به مشارکت روسیه کرده است.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از رویترز، چند نماینده اوپک روز پنج‌شنبه خبر دادند که اوپک کاهش تولید نفت خود را که از قبل برنامه‌ریزی کرده‌ بود، عملا منوط به مشارکت روسیه کرده است. این درحالیست که کشورهای عضو اوپک برای اجلاس دوره‌ای خود در وین گرد هم آمده‌اند.

۵ نماینده اوپک به رویترز خبر دادند که اوپک درحالی منتظر رسیدن اخباراز روسیه است که وزیر انرژی روسیه، الکساندر نواک، روز چهارشنبه برای دوباره از وین به کشور خود پرواز کرده تا احتمالا با رییس‌جمهور پوتین دیدار کند.

نمایندگان اوپک می‌گوید اوپک پلاس در صورتی می‌تواند تولید نفت خود را ۱ میلیون بشکه در روز کاهش دهد که روسیه توافق کند ۱۵۰ هزار بشکه در روز از این کاهش را به عهده بگیرد. اگر روسیه توافق کند که روزانه ۲۵۰ هزار بشکه از تولید خود بکاهد، کاهش تولید اوپک از ۱.۳ میلیون بشکه در روز فراتر می‌رود.

یک نماینده دیگر اوپک گفت: این کاهش بین ۱ تا ۱.۳ میلیون بشکه در روز خواهد بود و ما فقط باید ببینیم که این کاهش چطور در بین اعضا توزیع می‌شود.

ریاض از روسیه خواسته است تا تولید خود را حداقل ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهد، اما مسکو اصرار دارد که تنها نیمی از این مقدار را انجام دهد.

منبع

مهر

  کد خبر
244445
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *