بانک پارسیان
بورسفرابورس

افزایش سرمایه ۱۰۰ درصدی «زکشت» در تابستان ۹۶

چهل‌ و ششمین نشست خبری یک دیدار یک عرضه مربوط به شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت که به زودی شاهد عرضه اولیه بخشی از سهام آن خواهیم بود، صبح امروز برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی و به نقل از فرابورس ایران، حسین صالح مدیرعامل شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت در نشست خبری یک دیدار یک عرضه بیان کرد: این شرکت که فعالیت اصلی آن احداث و اجرای فعالیت‌های دامپروری و کشاورزی است، در سال ۱۳۶۶ با سرمایه‌گذاری شرکت نقش جهان به ثبت رسید و در سال ۱۳۸۴ مالکیت سهام آن به موسسه خیریه علی و حسین همدانیان واگذار شد.

وی افزود: در هفتم آذرماه سال ۹۶ شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان کشت در بازار دوم فرابورس ایران پذیرش شد.

به گفته صالح، ظرفیت دامداری این شرکت ۱۸۰۰ رأس است. همچنین مجوز توسعه گاوداری شیری شرکت تا سقف ۳۲۰۰ راس مولد صادر شده است.

در این نشست همچنین علیرضا علیمرادی مدیر مالی شرکت کشاورزی مکانیزه اصفهان اظهار داشت: سرمایه «زکشت» در تیرماه سال ۹۶ از ۱۰۰میلیارد ریال به ۲۰۰میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران افزایش یافته است.

وی افزود: سود شش‌ماهه نخست سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال گذشته (بدون در نظر گرفتن سود فروش سهام سیمان اصفهان به مبلغ ۱۸.۸۲۱ میلیون ریال) ۲۰ درصد افزایش یافته است.

به گفته علیمرادی، افزایش سطح آبیاری بارانی شرکت تا ۱۶۳ هکتار تا سال ۹۶، جذب شرکت‌های تراز اولی لبنی کشور با ارتقای کیفیت شیر تولیدی و صادرات نخستین محموله شیر به روسیه به واسطه شرکت کاله، افتتاح طرح آبیاری کم فشار با حضور  وزیر اقتصاد در سال ۹۶، ساخت کارخانه پیشرفته خوراک دام با ظرفیت ۵۰ تن در ساعت در سال ۹۶ و کسب رتبه نخست تولید شیر در استان اصفهان  از جمله دستاوردهای شرکت مکانیزه اصفهان کشت بوده است .

 

  کد خبر
245078
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *