گردشگری

عوارض خروج مسافرانی که به سفر نرفتند، بازگردانده می‌شود

 معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی گفت: عوارض خروج از کشور مسافرانی که موفق به خروج از کشور و استفاده از وجوه واریزی نشدند، به صورت سیستمی به آنها بازگردانده می شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، محمد مسیحی با بیان این مطلب افزود:‌ برای رفاه حال مسافران و سهولت پرداخت عوارض خروج از کشور، امکان پرداخت وجوه مزبور از طریق درگاه‌های اینترنتی بانک ملی ایران به نشانی اینترنتی www.bmi.ir و سامانه عملیات الکترونیکی نظام مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir فراهم شده است.

وی گفت: علاوه بر این ۲ سامانه، پرداخت عوارض از طریق کانال‌های پرداخت همچون دستگاه‌های خودپرداز، دستگاه‌های خود پرداز غیرنقدی، دستگاه‌های کیوسک، نرم افزار موبایل «بله» و «آیوام» نیز به صورت سیستمی ایجاد شده است.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی 5118371 عوارض خروج مسافرانی که به سفر نرفتند، بازگردانده می‌شود

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی اظهار کرد: همچنین استرداد سیستمی عوارض خروج از کشور برای اشخاصی که موفق به خروج از کشور و استفاده از وجوه واریزی نشده اند نیز از طریق سامانه عملیات الکترونیکی نظام مالیات بر ارزش افزوده به نشانی www.evat.ir امکان پذیر است.

وی با تاکید بر اینکه پرداخت عوارض خروج از کشور باید به نام و با شماره ملی شخص مسافر صورت پذیرد، گفت: در صورت درج اشتباه شماره ملی امکان خروج مسافر از کشور با رسید مزبور امکان پذیر نیست.

مسیحی اضافه کرد: استرداد عوارض خروج از کشور به حساب شخصی که شماره ملی وی در رسید پرداخت درج شده است، واریز می‌شود.

وی تصریح کرد: با توجه به نبود محدودیت زمانی در استفاده از وجوه واریزی در هر سال، چنانچه امکان استفاده از وجوه واریزی به دلیل خارج نشدن از کشور میسر نشود، می‌توان از پرداختی مزبور در سفرهای بعدی استفاده کرد.

معاون مالیات برارزش افزوده سازمان مالیاتی گفت: بنابراین نگهداری رسید شماره پیگیری وجوه پرداختی توسط فرد الزامی است.

 

 

منبع
اقتصاد آنلاین
  کد خبر
259166
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *