بانک پارسیان
ارتباطات و فناوري اطلاعاتامور زیربنایی

با فیلتر تلگرام اتفاق افتاد؛ گردش مالی ده‌‌ها میلیاردی فروش فیلترشکن‌ها

با گسترش فیلترینگ در جامعه، میزان استفاده از فیلترشکن نیز افزایش پیدا کرده و با توجه به حضور ۴۰ میلیونی کاربران ایرانی در شبکه های اجتماعی، گردش مالی فروش فیلترشکن‌ها به رقم ۵۰ میلیارد تومان می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، امروزه دامنه فیلترینگ در ایران گسترش پیدا کرده و تعداد زیادی از اپلیکیشن‌ها و سایت‌ها توسط مراجع قضایی فیلتر شده‌اند که به همین دلیل بسیاری افراد از فیلترشکن استفاده می‌کنند. فیلترشکن‌ها حتی در بین قشر کودک و نوجوان نیز رواج پیدا کرده که آسیب‌های بسیار بدی را به دنبال خواهد داشت، اما در این بین کسب‌وکار بسیاری از فروشندگان فیلترشکن‌های پولی یا وی پی ان (VPN) رونق پیدا کرده و توانسته‌اند به بازار ۵۰ میلیارد تومانی دست پیدا کنند.

افزایش فروش فیلترشکن با فیلترینگ
در شرایط فعلی و با گسترش اینترنت، حدود ۷۲ میلیون و ۹۴۱ هزار کاربر اینترنت پهن باند به صورت فعال در کشور وجود دارد که از میان آن‌ها حدود ۶۰ میلیون کاربر به اینترنت پرسرعت دسترسی دارند. همچنین بر اساس آمارهای منتشر شده حدود ۴۰ میلیون کاربر موبایل در شبکه های اجتماعی مختلف فعالیت می‌کنند که به طور متوسط از میان هر ۸ کاربر حداقل یک نفر از فیلترشکن‌های پولی یا وی پی ان استفاده می‌کند. بنابراین از ۴۰ میلیون کاربر موبایل، ۵ میلیون کاربر فیلترشکن پولی می‌خرند تا به شبکه های اجتماعی و سایت‌های فیلتر شده وارد شوند. از این رو اگر میانگین اشتراک ماهانه یک فیلترشکن را ۱۰ هزار تومان در نظر بگیریم، فروشندگان فیلترشکن‌ها به صورت ماهانه از گردش مالی ۵۰ میلیارد تومانی برخوردار هستند.

منبع
همشهری
  کد خبر
261537
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *