ارتباطات و فناوري اطلاعاتبین الملل

هواوی به جمع پنج سرمایه گذار برتر بخش تحقیق و توسعه پیوست

هواوی با کنار زدن کمپانی‌های بزرگی همچون اپل و اینتل، به جمع پنج سرمایه‌گذار برتر بخش تحقیق توسعه پیوست. اما چینی‌ها در سالی که گذشت، چند میلیارد یورو برای بخش R&D خرج کردند؟

 

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی و به نقل از گجت نیوز، دپارتمان تحقیق و توسعه یا به صورت اختصار “R&D”، یکی از مهم‌ترین بخش‌ها در هر صنعت است. هرسال، مدیران بودجه‌ای را برای این بخش در نظر می‌گیرند تا افراد مشغول کار در آن، روی ساخت متریال‌های جدید، توسعه رویکردهای تازه و موارد بسیار دیگر به تحقیق بپردازند. بر همین اساس، اخیرا کمیسیون اروپا لیستی از برترین سرمایه‌گذاران بخش تحقیق و توسعه در سال ۲۰۱۸ را منتشر و اطلاعات جالبی را ارائه کرده است. ظاهرا هواوی با کنار زدن اپل و دیگر شرکت‌های مطرح، حالا به جمع برترین سرمایه‌گذاران این حوزه پیوسته است.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی EU-RD-ranking-for-2018-Huawei-join-Samsung-Alphabet-in-top-5-RD-investors-for-2018-2-620x822 هواوی به جمع پنج سرمایه گذار برتر بخش تحقیق و توسعه پیوست

مطابق با آمار منتشرشده، Huawei در سال ۲۰۱۸ میلادی چیزی در حدود ۱۱.۳۳ میلیارد یورو (تقریبا ۱۳ میلیارد دلار) هزینه کرده و پشت سر سامسونگ، آلفابت، فولکس واگن و مایکروسافت قرار گرفته است. این در حالی‌ست که گفته می‌شود چینی‌ها بودجه خود برای R&D را در سال ۲۰۱۸ کاهش داده بودند.

مجموعا ۴۳۸ شرکت چینی در لیست کمیسیون اروپا وجود دارد که روی یکدیگر، ۷۱.۲ میلیارد یورو (افزایش ۲۰ درصدی در مقایسه با سال ۲۰۱۷) را برای تحقیق و توسعه سرمایه‌گذاری کرده بودند. در این میان، سرمایه‌گذاری ۴۴ درصد از این شرکت‌های در حوزه ICT، سرمایه‌گذاری ۱۱.۴ درصد در حوزه خودروسازی و سرمایه‌گذاری ۳.۴ درصد در حوزه سلامت و بهداشت بوده است.

پایگاه خبری آرمان اقتصادی EU-RD-ranking-for-2018-Huawei-join-Samsung-Alphabet-in-top-5-RD-investors-for-2018 هواوی به جمع پنج سرمایه گذار برتر بخش تحقیق و توسعه پیوست

در صحنه جهانی، سامسونگ با در نظر گرفتن بودجه ۱۳.۴ میلیارد یورو در جایگاه نخست قرار دارد. اپل با سرمایه‌گذاری ۹.۷ میلیارد دلار در رتبه هفتم قرار گرفته و کوالکام با در نظر گرفتن مبلغ ۴.۶ میلیارد دلار، رتبه ۲۸ را از آن خود کرده است.

 

  کد خبر
262256
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *