انرژی

سطح تکنولوژی صنعت برق ایران غیر قابل تصور است

وزیر برق عراق گفت‌: آن چه که امروز در صنعت برق ایران مشاهده کردم، برای بنده غیر قابل تصور بود و باید این را اعلام کنم که تکنولوژی تجهیزات موجود در ایران با تکنولوژی‌های پیشرفته روز جهان که در اروپا مشاهده می‌شود، قابل قیاس است.

به‌ گزارش ‌ایسنا، لویی خطیب، امروز (پنجشنبه‌) در بازدید از کارخانجات گروه مپنا، با بیان این که امضای تفاهم نامه اولیه بین ایران و عراق در زمینه توسعه همکاری‌های دو کشور در بخش برق موجب شد تا ما به ایران سفر کنیم، در این رابطه اظهار کرد: در طول سفر بازدیدهای مختلفی داشتیم، امروز نیز از کارخانجات شرکت مپنا بازدید به عمل آوردیم که باید صراحتاً نسبت به این موضوع اعلام کنم که این میزان تکنولوژی که امروز در ایران دیدم غیر قابل وصف و تصور بوده است.

وزیر برق عراق در ادامه صحبت‌های خود، خاطر نشان کرد: امیدواریم که بتوانیم از این ظرفیت‌ها در توسعه روابط و زیر ساخت‌های انرژی در عراق استفاده کنیم، چرا که عراق در طی سال‌های گذشته همواره وارد کننده بوده است و به همین دلیل امیدواریم که با مشارکت متخصصان ایرانی همچون شرکت مپنا بتوانیم تأمین کننده تجهیزات صنعت برق با تکنولوژی بالا در کشورمان باشیم.

وی با تاکید بر این مساله که قطعاً هدف ما بر این است که دیگر مصرف کننده نباشیم، خاطر نشان کرد: امیدواریم با ظرفیت‌هایی که در ایران وجود دارد و مشارکت متخصصان ایرانی بتوانیم به این هدف دست یابیم. در این زمینه نیز قصد همکاری با شرکت مپنا نیز مورد تاکید ماست، چرا که این شرکت در سطحی از آمادگی قرار دارد که هم اکنون آماده انتقال تکنولوژی به عراق است.

وزیر برق عراق در پایان صحبت‌های خود به مراکز صنعتی ایران اشاره کرد و در این باره تصریح کرد: این مراکز صنعتی که امروز بازدید کردیم هرگز تحت تأثیر تحریم‌ها نبوده است و به اعتقاد من کشورهایی که ایران را تحریم کردند در واقع خودشان را از استفاده این ظرفیت‌ها و مشارکت‌ها محروم کرده‌اند.

 

 

 

منبع
ایسنا
  کد خبر
276388
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن