انرژی

نقشه مخالفان دولت ونزوئلا برای دست اندازی به درآمد نفتی

اپوزیسیون ونزوئلا اعلام کرد از درآمد نفتی این کشور که در آمریکا بلوکه شده است برای اقداماتش در براندازی دولت نیکولاس مادورو استفاده خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی، کارلوس پاپارونی، نماینده مخالفت دولت ونزوئلا به رویترز گفت: از زمانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا خوان گوایدو، رهبر مجلس ملی ونزوئلا را به عنوان رئیس جمهور این کشور به رسمیت شناخته است، حسابی در آمریکا، درآمدهای شرکت سیتگو پترولیوم که زیرمجموعه شرکت PDVSA ونزوئلا در آمریکا است را دریافت می‌کند.

سیتگو که هشتمین پالایشگاه بزرگ آمریکا و بزرگترین دارایی خارجی ونزوئلا است، در شرایط دشواری قرار گرفته است زیرا آمریکا اقداماتش را برای خارج کردن این شرکت از کنترل دولت مادورو تشدید کرده و صنعت نفت ونزوئلا را هدف تحریم قرار داده است.

پاپارونی گفت: این اقدام پیشرفت خوبی داشته و امیدوارم تا هفته آینده از سوی نمایندگانمان در آمریکا اعلام شود با این همه وی به ماهیت این حساب آمریکایی یا وضعیت مالی آن اشاره‌ای نکرد.

انتظار می‌رود تحریم‌هایی که هفته گذشته از سوی آمریکا اعلام شد مانع از واردات حدود ۱۲۰ هزار بشکه در روز مواد رقیق کننده شود که از سوی شرکت سیتگو به ونزوئلا صادر می‌شود. پالایشگاه‌های داخلی ونزوئلا به دلیل کمبود عرضه نفت و آسیب دیدگی تجهیزات، قادر به فعالیت نیستند و در نتیجه کمبود سوخت در این کشور به سهمیه بندی منجر شده است.

طبق اعلام منابع کشتیرانی و PDVSA، در روزهای اخیر که کمبود سوخت در ونزوئلا تشدید شده است شرکت PDVSA حکم دادگاه را دریافت کرد تا نفتکش‌های مستقر در بنادر این کشور را وادار کند محموله‌های فرآورده‌های نفتی شامل بنزین و نفتا را تخلیه کنند.

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا گفته است تحریم‌های نفتی که علیه ونزوئلا اجرا شده است، مؤثر واقع شده و دولت نیکولاس مادورو را تحت فشار قرار داده است.

منبع
ایسنا
  کد خبر
276415
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن