بانک پارسیان
بین الملل

چین اراضی کشاورزی خود را برای تضمین امنیت غذایی توسعه می‌دهد

وزارت کشاورزی چین اعلام کرد که در نظر دارد برای تضمین امنیت غذایی در این کشور، ۵۳.۳ میلیون هکتار زمین‌های کشاورزی به هم متصل ایجاد کند که بیش از ۵ میلیون هکتار آن امسال انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی به نقل از راشاتودی، وزارت کشاورزی چین اعلام کرد این کشور که باید غذای ۱.۴ میلیارد نفر را تامین کند، از سال ۲۰۱۱ در حال توسعه زمین‌های کشاورزی مقاوم در برابر خشکسالی و سیل است. تا انتهای سال ۲۰۱۸، چین ۴۲.۶ میلیون هکتار از این زمین‌ها را توسعه داده است.

چین در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ مساحت زمین‌های کشاورزی استاندار بالای خود را تا ۵۳.۳ میلیون هکتار توسعه دهد و تا سال ۲۰۲۲ این میزان را به ۶۰ میلیون هکتار برساند. این از مساحت کشور اسپانیا برزگتر خواهد بود.

طبق داده‌های اداره آمار، بیش از ۴۰ درصد از زمین‌های قابل کشت چین در حال از دست دادن کیفیت خود هستند. در حال حاضر دو سوم زمین‌های قابل کشت چین از زمین‌های با بازده کم تا متوسط، تشکیل شده‌اند. نیمی از مساحت قابل کشت چین، فاقد تشکیلات آبیاری است.

از سال ۲۰۱۳ این کشور سالانه ۵۵ میلیون تن باران مصنوعی ایجاد می‌کند. چین در تلاش برای ایجاد باران اضافی در فلات تبت، بزرگترین آزمایش باران مصنوعی در تاریخ را به راه انداخت. این پروژه شامل ده‌ها هزار دالان سوزاندن سوخت بود که در کوه‌های تبت نصب شده بودند تا میزان بارش باران در منطقه را تا ۱۰ میلیارد متر مکعب در سال، تقویت کنند.

منبع

مهر

  کد خبر
281792
کلیدواژه‌ها

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *